اخبار بین المللی

وکیل جولیان آسانژ: به دادگاه حقوق بشر اروپا شکایت می‌کنیم

وکلاپرس- یکی از اعضای تیم وکلای بنیان‌گذار ویکی‌لیکس در واکنش به رأی استرداد وی به آمریکا اعلام کرد به این تصمیم از طریق مجاری قانونی اعتراض خواهند کرد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «کارلوس بودا»، یکی از اعضای تیم وکلای «جولیان آسانژ»، بنیان‌گذار ویکی‌لیکس، اعلام کرد‌ که تیم وکلای او به تلاش‌های خود در دادگاه‌های بریتانیا و دادگاه حقوق بشر اتحادیه اروپا به منظور برگردادن رأی استداد وی به واشنگتن ادامه خواهند داد.

بیشتر بخوانید:

جولین پاول آسانژ زاده ۳ ژوییه ۱۹۷۱، روزنامه‌نگار، برنامه‌نویس رایانه،کنشگر اینترنت و بنیان‌گذار و مدیر وبگاه ویکی‌لیکس است. هدف ویکی‌لیکس آشکار کردن جنایات جنگی، نقض حقوق بشر و فساد اداری است.

کارلوس بودا افزود: «وقت‌مان دارد تمام می‌شود، ولی همچنان امکان پیروزی وجود دارد. ما همچنان نسبت به این موضوع خوش‌بین هستیم و از یک سو از ظرفیت موجود در سیستم قضایی بریتانیا استفاده می‌کنیم و از سوی دیگر شکایتی را به دادگاه حقوق بشر اروپا ارائه خواهیم کرد.»

بیشتر بخوانید:

بودا همچنین خاطرنشان کرد که ۱۴ روز برای اعتراض به رای دادگاه عالی در لندن فرصت وجود دارد و پس از آن هم می‌توان در دادگاه عالی تقاضای تجدیدنظر کرد. اگر هر دو دادگاه با استرداد موافقت کنند، پرونده به دادگاه حقوق بشر اروپا فرستاده می‌شود.

این عضو گروه وکلای آسانژ تأکید کرد که اگر تقاضاهای تجدیدنظر ما رد شوند. این تصمیمات تأثیری منفی بر آزدی بیان و ارتباطات خواهند داشت، وحشت‌آفرینی می‌کند و از تحقیقات ژورنالیستی که اخبار مرتبط با کشورهای قدرتمند را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند جلوگیری به عمل می‌آورد.

دولت بریتانیا پیشتر اعلام کرده بود که با تقاضای استرداد آسانژ به ایالات متحده موافقت کرده است.

منبع: ایلنا

خرید آنلاین کتاب حقوقی و وکالت و قوانین و کتب کاربردی حقوق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا