دیدگاهویژه

یادداشت انتقادی دکتر لیلا رییسی درباره عدم واکسیناسیون وکلا: ظاهرا عیار جان وکلا متفاوت است!

وکلاپرس- رییس کانون وکلای اصفهان با نقد عملکرد مدیریت بحران کرونا و واکسیناسیون های بی قاعده، از نگاه متفاوت به جامعه وکالت و عدم اولویت دهی به این قشر در واکسیناسیون مقابل ویروس کرونا انتقاد کرد.

به گزارش وکلاپرس، دکتر لیلا رییسی، رییس کانون وکلای دادگستری اصفهان، در واکنش به فوت ۲۰۰ نفر از وکلا، با انتشار متنی در صفحه اینستاگرام  از مدیریت بحران کرونا در خصوص واکسیناسیون جامعه وکالت و سیاست یک بام و دو هوای دادگستری در واکسیناسیون مجموعه تحت مدیریت خود، انتقاد کرد.

بیشتر بخوانید: بررسی چالش‌های صندوق حمایت در تهیه واکسن برای وکلای دادگستری در لایو اینستاگرامی

متن کامل یادداشت رییس کانون وکلای اصفهان را در ادامه بخوانید:

فاجعه انسانی در جامعه وکالت در حال وقوع است

وکلا را دریابید فاجعه انسانی در جامعه وکالت در حال وقوع است. بدون تردید شغل وکالت جزء پرخطرترین حرفه هاست.

وکلا در طول شیوع کرونا برخلاف بسیاری از اقشار حتی در اوج شیوع کرونا، ناگزیر به انجام امور موکلان بویژه حضور در محاکم قضایی با وجود شلوغی و تجمع های مختلف، هستند.

از ابتدای شروع فرایند واکسیناسیون، با قاعده، بی قاعده، با لابی گری، و هر راه دیگری که ما نمی دانیم، بحق یا بناحق، گروه های مختلف را در اولویت واکسن قرار دادند، اما وقتی وکلا درخواست واکسن کردند، متهم به خودخواهی گردیده و به ته صف فرستاده شدند!

سیاست یک بام و دو هوای قوه قضاییه

ورود هجمه های گسترده نسبت به مدیرانی که در ابتدای شروع طرح واکسیناسیون با فرستادن نامه از مراجع مربوطه در اولویت قراردادن وکلا را درخواست نمودند را نباید فراموش کرد.

در مجموعه دادگستری هم قضیه یک بام و دو هوا را پیش گرفتن، خیلی سخت نیست که درک کنیم در یک فضا و هوا، قضات شریف و کارمندان زحمتکش در اولویت واکسن قرار بگیرند (که البته باید هم اینگونه باشد).

ولی وقتی نوبت به وکلا می رسد، ظاهرا عیار جان وکلا متفاوت است! و باید فعلا با کرونا دست و پنجه نرم کنند تا ببینم خدا چه می خواهد و بلاخره در این دنیا نوبت شان می شود یا نه؟

خودخواهی و زیاده طلبی وکلا!

جان دادن بیش از ۲۰۰ نفر از همکاران جوان و ابتلای چندین باره بسیاری از همکاران به کرونا همراه با تحمل مشقت و درد و برخی آثار سوء ماندگار بیماری، نتیجه همین تصور است.

خیلی صبوری کردم که قلم و زبان را کنترل کنم که بازهم بعدا از سوی برخی متهم به یاوه گویی نشوم…

اما صبوری و متانت هم حدی دارد…موقع مالیات گرفتن، بازخواست کردن، زیر تیغ اتهام رسانه های با نام و بی نام بردن و… وکلا در صف اول بوده و نباید لحظه ای جانشان آرامش و قرار داشته باشد، اما موعد حقوق اولیه انسانی که می رسد، باید ساکت باشند و گرنه متهم به خودخواهی و زیاده طلبی می گردند… حاشا از اینهمه اختلاف نظر و عینک های رنگ و وارنگ…

کج سلیقگی های مدیریت بحران کرونا

البته که ما با علم به همه اینها، ساکت نمانده و در سطح استان و کشور همراه با سایر مدیران محترم تلاش های زیاد و مستمری انجام دادیم تا حداقل بخاطر حفظ جان دیگران هم که شده، وضعیت فوق العاده و خطرناک وکلا را ببینند و آنها را در اولویت واکسن قرار دهند.

نتیجه اینکه با اما و اگرهای زیاد، قرار شده بزودی ( که امیدوارم دیرترین هنگام نباشد) گوش شیطان کر، فکری به حالمان بکنند و انشاالله وکلا هم واکسن دریافت نمایند…

امیدواریم که همکاران عزیزمان بیش از این قربانی کج سلیقگی های مدیریت بحران کرونا، نشوند و بیش از این در معرض خطر قرار نگیرند.

بیشتر بخوانید:

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dr Leila Raisi (@raisi.leila)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا