اخبار مجلس شورای اسلامیویژه

نوروزی: برگزاری هم زمان آزمون‌ وکالت کانون وکلا و مرکز وکلا اشتباه است

وکلاپرس- حسن نوروزی عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، در واکنش به در خواست «حذف نفرات مشترک آزمون وکالت کانون های وکلا و مرکز وکلای قوه قضائیه» اعلام کرد: برگزاری هم‌زمان آزمون‌ کانون وکلا و مرکز وکلا اشتباه است.

به گزارش وکلاپرس، حسن نوروزی، نائب رئیس دوم کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با اشاره به «درخواست حذف نفرات مشترک که در ۲ آزمون مرکز و یا کانون وکلا قبول شدند» گفت: برگزاری هم‌زمان آزمون‌ کانون وکلا و مرکز وکلا اشتباه است و این آزمون‌ها باید جداگانه برگزار شود.

این در حالی است که آزمون کانون وکلا در سال جاری در تاریخ ۱۳ مرداد و آزمون مرکز وکلا ۳ شهریور برگزار شد.

آزمون باید به گونه‌ای باشد که جوان‌های بیشتری بتوانند شرکت کنند

نایب‌رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مراکز مرتبط باید آنچه که مجلس تصویب کرده را تمکین کنند، آزمون باید به گونه‌ای باشد که جوان‌های بیشتری بتوانند در آزمون شرکت کنند.

بیشتر بخوانید:

در ادامه نوروزی خاطر نشان کرد: ما به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی و کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس پیگیر این موضوع بودیم که سطح علم وکلا را هم در مرکز وکلای قوه قضاییه و هم در کانون وکلا افزایش دهیم. همچنین تعداد وکلا را از ۱۰۰ هزار نفر به ۱۵۰ هزار نفر وکیل برسانیم.

وقتی قانونی را قانونگذار وضع می‌کند بر روی آن قانون سال‌ها کارشناسی انجام شده است

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمک به اشتغال جوانان در حوزه حقوق و وکالت، تاکید کرد: با به کارگیری جوانان بیشتر در حوزه وکالت، هزینه مردم در این زمینه را کاهش دهیم و سعی کنیم مردم از وکالت با هزینه کمتر بهره ببرند.

بیشتر بخوانید:

نوروزی با بیان اینکه همیشه در هر کاری عده‌ای به سهم خود گاهی در مقابل قانون می‌ایستند، افزود: آن‌ها باید بدانند که وقتی قانونی را قانونگذار وضع می‌کند بر روی آن قانون سال‌ها کار کارشناسی انجام شده است. لذا ما انتظارانمان این است که همه طوری فعالیت کاری داشته باشند که به قانون عمل شود.

منبع: فارس

‫۶ دیدگاه ها

 1. احسنت
  حاج آقای نوروزی
  با همین فنون
  قانون تسهیل دور زدن و یازده هزار قبولی مشترک گذاشتن.

  این یعنی یازده هزار داوطلب دیگه از حق شون جا موندن
  به سخنرانی اکتفا نکنید
  کاری کنید

 2. آقای نوروزی ۱۱ هزار نفر قبولی مشترک در آزمون مرکز وکلا ،یعنی فاجعه، یعنی دور زدن قانون در روز روشن .
  یعنی حق ۱۱ هزار داوطلب که باید قبول می‌شدند و با قبولی های مشترک حقشون ضایع شده .
  ما منتظر رسیدگی نمایندگان به این امر مهم هستیم .
  ۱۱ هزار نفر باید جایگزین قبولی های مشترک شوند .لطفا ورود کنید ،و نگذارید حق داوطلبان توسط مرکز وکلا ضایع شود.

 3. از جناب آقای نوروزی عضو کمیسیون حقوقی مجلی شورای اسلامی بابت حمایت و نظر لطفشون ممنون و سپاسگزارم
  از شما نماینده محترم و جناب آقای نقدعلی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی تقاضا دارم اصلاح تراز مرکز وکلا با قبولی مردودینی که حقشون با برگزاری فاصله نزدیک دو آزمون مرکز وکلا و کانون وکلا را در دستور کار قرار بدین که چشم امید ما به شماهاست بخدا حقمون ضایع شده حقمونه خدا رو خوش نمیاد ما یکسال دیگه بینم فرصت باشه یا نه

 4. با سلام خدمت حقوق خوانان عزیز،این حقی که داره ضایع میشه مال قبول نشدگان نیست بلکه حق کسانی داره ضایع میشه که قبل از سال ۱۴۰۰با سخت ترین آزمونها وبا تلاش خودشون قبول شدند.برادر و خواهر اگر با این طرح تسهیل هم قبول نشدید بدونید که شما سواد حقوقی ندارید برید دنبال کار دیگه،با این درصدهای منفی وصفر وزیر بیست میخواهید اسم خودتون را وکیل بزارید.

 5. بعضی دوستان چه قدر نام آشنا هستند…. تا چند ماه پیش تو سایت مختلف حقوقی مشغول دفاع کردن از طرح تسهیل برای آزمون سردفتری بودند و هر جور می خواستند ثابت کنند وصع دفاتر عالیه و دروع می گویند که درآمد ندارند…. بعد از ازمون وکالت هم مشغول حمایت کردن از نفرات قبول نشده با طرح تسهیل هستند….فقط فازتون چیه؟؟؟؟!!! کدوم ازمون مد نظرتون هست ؟؟؟؟!!!! اگر ازمون وکالت قبول نشدید خوب شما که فقط تو فصای مجازی بودید مطالعه نکردید که قبول بشید!!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا