اخبار بین المللی

نظر ترامپ در مورد وکیل سابقش: او فاسد و نابکار است

وکلا‌پرس- دونالد ترامپ یک روز پس از مجرم شناخته‌شدن در پرونده پرداخت حق‌السکوت به یک بازیگر فیلم‌های غیر اخلاقی، در توصیف وکیل سابقش گفت: او فاسد و نابکار است

به گزارش وکلاپرس به نقل از ایسنا، در روز پنجشنبه گذشته (۳۰ می) هیئت‌منصفه دادگاه نیویورک ترامپ را در تمام ۳۴ مورد اتهام پرونده پرداخت حق‌السکوت به یک بازیگر فیلم‌های غیراخلاقی، مجرم شناخت.

ترامپ در این پرونده به جعل اسناد مالی با هدف پنهان‌کردن حق‌السکوت متهم بوده و این حکم او را به اولین رئیس‌جمهور آمریکا بدل می‌کند که مرتکب بزه شده و مجرم شناخته می‌شود.

ترامپ با اشاره به رای «خوان مرچان» قاضی پرونده خود گفت: «در چندین مورد درخواست تجدیدنظر می‌دهیم. او (قاضی) اجازه نمی‌داد ما شاهدان خود را بیاوریم. نمی‌گذاشت صحبت کنیم. او اجازه هیچ کاری را به ما نداد. این قاضی ظالم بود.»

بیشتر بخوانید:

نظر ترامپ در مورد وکیل سابقش

رئیس‌جمهور سابق آمریکا همچنین درباره شهادت «مایکل کوهن» وکیل سابق خود علیه او در این پرونده گفت: «این آدم یک زمانی وکیل خوبی بود. به دستور دادگاه حق ندارم اسمش را بیاورم. او فاسد و نابکار است. همه این را می‌دانند. من هم مدتی طول کشید تا بفهمم.»

به دستور دادگاه، ترامپ حق ندارد شاهدان پرونده، اعضای هیئت‌منصفه و وکلای پرونده را هدف حملات کلامی خود قرار دهد.

بیشتر بخوانید:

او در یک نشست خبری در «برج ترامپ» گفت: «ما (در این پرونده) یک قاضی داشتیم که درگیر تعارض بود، تعارض شدید. هرگز قضات تا این حد درگیر تعارض نبوده‌اند. دیدید که در مسئله شاهدان چه اتفاقی افتاد.»

قاضی شبیه فرشته‌هاست، اما شیطان است

ترامپ همچنین برای چندمین بار این پرونده و روند محاکمه خود را «تقلبی» دانست و گفت: «این مرد (قاضی) شاهدان را به معنای واقعی کلمه به صلابه کشید، این مرد که شبیه فرشته‌هاست و در ظاهر بسیار آرام و خوب به نظر می‌رسد، اما شیطان است.»

بیشتر بخوانید:

حکم محکومیت ترامپ قرار است ۱۱ ژوئیه (۲۱ تیر) صادر شود و روزنامه واشنگتن‌پست نوشته او با چهار سال حبس روبرو خواهد شد. ترامپ اما همچنان اظهار بی‌گناهی کرده و گفته است: «این دادگاه، تقلبی و مایه ننگ بود. مردم در روز پنج نوامبر (روز انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا) حکم واقعی را صادر می‌کنند. کشور ما به سمت جهنم می‌رود. ما تا آخر مبارزه می‌کنیم.»

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا