اخبار بین المللی

ممنوعیت فروش الکل در ورزشگاه‌های جام جهانی فوتبال قطر ۲ روز پیش از شروع مسابقات

وکلاپرس- فروش آبجوهای الکلی در ۸ ورزشگاه محل برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر ۲ روز پیش از شروع این مسابقات، ممنوع شد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از یورونیوز، فدراسیون بین‌المللی فوتبال، «فیفا» در بیانیه‌ای اعلام کرد که در پی گفتگوهای انجام شده میان مسئولان این فدراسیون و مقام‌های قطر، دکه‌های فروش آبجوهای الکلی در ورزشگاه‌ها برچیده می‌شوند و فروش مشروبات الکلی فقط در مکان‌های دارای مجوز انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

موافقت اولیه قطر با الزامات فیفا برای فروش مشروبات الکلی در ورزشگاه‌ها

تصمیم قطر برای جلوگیری از فروش آبجو در ورزشگاه‌های جام جهانی فوتبال در حالی است که این کشور به هنگام ارائه پیشنهاد خود برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ با الزامات فیفا برای فروش مشروبات الکلی در ورزشگاه‌ها موافقت کرده بود.

در ماه سپتامبر اعلام شد که بر اساس توافق انجام شده، فروش آبجو در محوطه ورزشگاه‌ها و پیش و پس از مسابقات مجاز است و به هنگام برگزاری مسابقات، فقط آبجوهای غیرالکی امکان فروش در ورزشگاه‌ها را خواهند داشت.

وضعیت فروش الکل و آبجو در هتل‌ و ورزشگاه

اگرچه قطر، یک کشور عربی محافظه‌کار است اما فروش الکل در هتل‌ها مجاز بوده است. انتظار می‌رود که شامپاین، ویسکی و سایر نوشیدنی‌های الکلی همچنان در محل‌های لوکس پذیرایی ورزشگاه‌ها ارائه شوند. در خارج از آن محل‌ها، آبجو معمولاً تنها نوشیدنی الکلی است که به دارندگان بلیط معمولی فروخته می‌شود.

شرکت «انهایزر-بوش اینبیف» که ده‌ها میلیون دلار در هر جام جهانی برای فروش انحصاری آبجو پرداخت می‌کند، در حال حاضر بیشتر موجودی انبارهای خود را از بریتانیا به قطر منتقل کرده است تا محصولات خود را به میلیون‌ها تماشاچی مسابقان فوتبال بفروشد.

بیشتر بخوانید:

همکاری این شرکت با فیفا در مسابقات سال ۱۹۸۶ آغاز شد و اینک در حال مذاکره برای تمدید قرارداد خود برای جام جهانی بعدی در آمریکای شمالی هستند.

برزیل در جام جهانی ۲۰۱۴ مجبور شد قانون ممنوعیت فروش مشروبات الکلی در ورزشگاه‌ها را نسخ کند

پیشتر قرار بر این بود که محصولات شرکت آبجوسازی بادویزر، (Budweiser) فقط عصرها در محل رسمی هواداران فیفا در مرکز دوحه فروخته شود. این شرکت قیمت ۱۴ دلار را برای هر آبجو در نظر گرفته بود.

شایان ذکر است برزیل در جام جهانی ۲۰۱۴ مجبور شد با نسخ بخشی از قانون، فروش مشروبات الکلی در ورزشگاه‌ها را مجاز اعلام کند.

منبع: یورونیوز 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا