اخبار قوه قضاییهویژه

مصدق : رهبر انقلاب مانند یک متخصص تمام عیار و با اشراف کامل درباره قوه‌قضاییه صحبت کردند

وکلاپرس- معاون اول قوه قضاییه در مراسم تقدیر از مدیران برتر ستادی قوه قضاییه از تهیه و تدوین پیش ‏‏نویس برنامه عملیاتی برای اجرای فرامین رهبر انقلاب در خصوص اجرای سند تحول خبر داد.

به  گزارش وکلاپرس به نقل از خبرگزاری قوه قضائیه حجت الاسلام و المسلمین مصدق معاون اول دستگاه قضا در این مراسم بر تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و ضرورت تحول در دستگاه قضا تاکید کرد.

بیشتر بخوانید:

حجت الاسلام و المسلمین مصدق در این مراسم با تبریک دهه امامت ولایت و فرارسیدن عیدغدیر خم، اظهار کرد: امروز انتظار جامعه ایجاد تحول جدی در دستگاه قضا است.

معاون اول قوه قضاییه گفت: تا دو هفته آینده پیش ‏‏نویس برنامه عملیاتی برای اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب در سال روز بزرگداشت هفتم تیر تدوین می شود تا به صورت شبانه روزی برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری تلاش شود.

یکی از پشتوانه‌های مدیریت تحول گرا نیروی انسانی است

 وی با اشاره به تحول ملموس در قوه قضاییه در طول یک‌سال تصدی حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در مسند ریاست دستگاه قضا، افزود: یکی از پشتوانه‌های مدیریت تحول گرا نیروی انسانی است که باید در همه نهادها و قوه قضاییه به آن توجه شود.

معاون اول قوه قضاییه بیان کرد: در قوه قضاییه شاهد فعالیت مجموعه‌ای از نیروهای زحمتکش، فاضل و متدین هستیم که با وجود همه محدودیت‌ها به صورت شبانه روزی و جهادی مشغول به فعالیت هستند.

مصدق افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در مناسبت‌های مختلف بکارگیری نیروهای کار آمد، جهادی، شایسته و همچنین تربیت مدیران خوب و ارج نهادن به قضات و کارکنان را مورد توجه ویژه قرار داده و در حکم ریاست قوه قضاییه نیز بر این امر تاکید کرده‌اند.

شخصیت سازی؛ یکی از نیازهای قوه قضاییه

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان قضایی در هفته قوه قضاییه موضوع شخصیت سازی را به عنوان یکی از نیازهای قوه قضاییه مطرح کردند، افزود: در قوه قضاییه باید مدیران و مسئولان خوب شناسایی شوند تا با بازنشستگی برخی مدیران مسئولیت آن ها به افراد لایق سپرده شود.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به اینکه در انتخاب مدیران نمونه مولفه‌های بسیاری مدنظر بوده است، گفت: تلاش قوه قضاییه در این مرحله باید اجرای دقیق سند تحول در تمام سطوح باشد.

تشکیل ستاد پیگیری اجرای سند تحول بر اساس دستورریاست دستگاه قضا

مصدق با بیان اینکه در یک سال آینده باید فرمایشات مقام معظم رهبری را در راستای اجرای سند تحول اجراکنیم، افزود: در مراسم بزرگداشت هفته قوه قضاییه در محضر رهبر انقلاب، ایشان مانند یک متخصص تمام عیار و با اشراف کامل درمورد فعالیت های قوه قضاییه صحبت کردند و وظیفه ما قدم برداشتن برای اجرای این فرمایشات است.

بیشتر بخوانید:

وی با اشاره به تشکیل ستاد پیگیری اجرای سند تحول بر اساس دستورریاست دستگاه قضا، گفت: در این خصوص ستاد مذکور تقویت و قرارگاهی نیز به ریاست معاون اول قوه قضاییه تشکیل می شود تا به صورت شبانه روزی برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری تلاش شود.

تا ۲ هفته آینده پیش نویسی برای عملیاتی شدن فرامین رهبر انقلاب آماده می شود

 وی همچنین با بیان اینکه تا ۲ هفته آینده پیش نویسی برای عملیاتی شدن فرامین رهبر انقلاب آماده می شود، افزود: وظیفه تمامی معاونت های قوه قضاییه در این برنامه مشخص خواهد شد و بسیار امیدواریم برای سال جدید انتظارات مقام معظم رهبری بر آورده شود.

 وی اظهارکرد: امسال بایک برنامه ریزی جهادی و ویژه در اجرای سند تحول گام بر می داریم تا تاکیدات رهبر معظم انقلاب و دستورات رئیس دستگاه انجام شود که این امر با همکاری تمامی کادر قضایی، اداری و مدیران قوه قضاییه امکان پذیراست.

مدیران کارآمد موتور متحرکه اصلی در تحول قوه قضاییه هستند

معاون راهبردی قوه قضاییه نیز در این مراسم با بیان اینکه از سال‌گذشته براساس تاکید رئیس قوه قضاییه در کنارقضات  و کارمندان نمونه ازمدیران برتر نیز در هفته قوه قضاییه تقدیر می‌شود، افزود: مبنی بر این استدلال که نقش یک مدیر می‌تواند در بعضی از جوانب در تحول بخشی و کارآمدی دستگاه قضا بیشتراز سایر افراد باشد و مدیران کارآمد موتور متحرکه اصلی در تحول قوه قضاییه هستند.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا