اخبار قوه قضاییهویژه

مراسم تودیع و معارفه بهزاد پورسید ( معاون حقوقی قوه قضائیه ) برگزار شد

وکلاپرس- صبح‌ امروز (دوشنبه ۲۶ دی) آیین تکریم و معارفه معاون حقوقی قوه قضاییه با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق معاون اول قوه قضاییه و سایر مقامات قضایی برگزار شد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از میزان در این مراسم ضمن تقدیر از حجت‌الاسلام «نورالله قدرتی» که پیش از این مسئولیت معاونت حقوقی قوه قضاییه را بر عهده داشت، طی حکمی از سوی رئیس دستگاه قضا، عضو معاون دیوان عالی کشور شد.

بیشتر بخوانید:

معاونت حقوقی یک معاونت تصمیم ساز است

حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی با بیان اینکه «تمام طرح ها لوایح، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها که منشا عمل دستگاه قضایی است در این معاونت تهیه می‌شود.» گفت: باورمان بر این است که معاونت حقوقی یک معاونت تصمیم ساز است.

معاون سابق حقوقی قوه قضاییه با بیان اینکه تمام لوایح بر زمین مانده از گذشته در معاونت حقوقی سرو سامان گرفتند، گفت: در حال حاضر در معاونت حقوقی قوه قضاییه کار مانده‌ای بر زمین نمانده جز چند مورد در مجلس شورای اسلامی که این موارد نیز توسط آقای پورسید انجام خواهند شد.

نظرات مشورتی اداره حقوقی می‌تواند جایگزین اصلاح قوانین قضایی باشد

بهزاد پورسید، معاون حقوقی جدید قوه قضائیه در ادامه این مراسم بیان کرد: امیدوارم در معاونت حقوقی امکانی فراهم شود تا از توانمندی بالای قوه قضاییه برای تحقق اهداف کلان که میل به عدالت است، استفاده کنم.

وی با بیان اینکه مشکلاتی که در نظام جمهوری اسلامی وجود دارد با تعامل سران قوا حل خواهد شد. گفت: در دیداری که با رئیس قوه قضاییه داشتم وی تاکید کرد تا در این حوزه باید فعالیت جدی داشته باشیم.

معاون جدید حقوقی قوه قضاییه با بیان اینکه ظرفیت معاونت حقوقی را در کل کشور باید به کار بگیریم، اظهار کرد: در کنار این تعامل باید از ظرفیت‌ها برای قوه قضاییه استفاده کنیم تا بتوانیم به آن‌ها تحقق ببخشیم.

وی افزود: نظرات مشورتی که اداره حقوقی دادگستری صادر می‌کند باید تقویت شود، این امر ضمن ایجاد وحدت قضایی به نوعی می‌تواند جایگزین اصلاح قوانین قضایی باشد.

بیشتر بخوانید:

پورسید ادامه داد: در حوزه پژوهش در مباحث مربوط به آسیب شناسی مشکلات و‌ حل آن از پژوهشگاه مرکز قوه قضاییه و مراکز بیرونی دستگاه قضایی استفاده خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه موضوع استقلال دستگاه قضایی را باید جدی بگیریم، گفت: مظلومیت قوه‌ در مسائل کلان و سیاست گذاری‌ها را درک می‌کنم، امیدوارم بتوانیم از ظرفیت‌های موجود در این زمینه استفاده کنیم.

آیین تکریم و معارفه معاون حقوقی قوه قضاییه
آیین تکریم و معارفه معاون حقوقی قوه قضاییه

منبع: میزان

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا