اخبار بین المللی

محدودیت استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای کاربران زیر ۱۵ سال در فرانسه تصویب شد

وکلاپرس- نمایندگان مجلس فرانسه روز پنج‌شنبه ۲۹ ژوئن لایحه‌ محدودیت استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای کاربران زیر ۱۵ سال را تصویب کردند.

 به گزارش وکلاپرس به نقل از یورونیوز، بر اساس مصوبه نمایندگان مجلس، دسترسی کودکان زیر ۱۵ سال به شبکه‌های اجتماعی منوط به رضایت والدین شده است.

این مصوبه همچنین به والدین اجازه می‌دهد که حساب‌های کاربری کودکان زیر ۱۵ ساله‌ خود را در شبکه‌های اجتماعی به حالت تعلیق درآورند.

اسنپ‌چت ، تیک‌تاک یا اینستاگرام

مجلس فرانسه در مصوبه خود، این الزام را برای پلتفرم‌هایی مانند «اسنپ‌چت»، «تیک‌تاک» یا «اینستاگرام» در نظر گرفته است.

پس از تصویب لایحه محدودیت استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای کاربران زیر ۱۵ سال در مجلس ملی فرانسه، مجلس سنا هم به آن رأی مثبت داد.

بیشتر بخوانید:

این قانون پس از نظر کمیسیون اروپا در مورد مطابقت آن با قوانین اتحادیه اروپا لازم‌الاجرا می‌شود. پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون، شبکه‌های اجتماعی یک سال فرصت خواهند داشت تا به تعهدات خود برای ثبت‌نام‌های جدید عمل کنند.

نمایندگان فرانسه این لایحه را با هدف مبارزه با هرزه‌نگاری، آزار و اذیت سایبری و فرآیندهای اعتیادآور برای جلب توجه در بین کودکان زیر ۱۵ سال تصویب کردند.

دریافت رضایت‌نامه والدین‌ کودکان زیر ۱۵ سال

بر اساس لایحه مصوب در دو مجلس فرانسه، پلتفرم‌ها باید سیستمی را برای تأیید سن کاربران خود همچنین دریافت رضایت‌نامه والدین‌ کودکان زیر ۱۵ سال ایجاد کنند.

این لایحه مصوب شده همچنین پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی را ملزم کرده است که رضایت والدین کاربران زیر ۱۵ سال را که دارای حساب کاربری هستند، اخذ کنند.

بیشتر بخوانید:

شبکه‌های اجتماعی که پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون، آن را رعایت نکنند تا یک درصد از گردش مالی جهانی خود، جریمه می‌شوند.

نمایندگان مجلس فرانسه پیش‌تر هم تلاش کردند تا با تصویب یک قانون، محدودیت‌هایی را برای به اشتراک‌گذاری تصاویر کودکان در شبکه‌های اجتماعی تعریف کنند.

لایحه «ایمن‌سازی و تنظیم فضای مجازی»

قرار است دولت فرانسه از ۴ ژوئیه در مجلس سنا از لایحه «ایمن‌سازی و تنظیم فضای مجازی» دفاع کند. هدف دولت فرانسه، الزام سایت‌های پورنوگرافی به ایجاد سیستمی است تا تأیید کند که کاربران آن‌ها در سن قانونی هستند.

ژان نوئل بارو، وزیر انتقال دیجیتال و مخابرات فرانسه روز پنج‌شنبه تاکید کرد که تأیید سن، «مادر نبردها» است.

منبع: یورونیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا