گفت و گوویژه

علی صدری خانلو: با استقرار هیأت مدیره جدید کانون مرکز برای اصلاح آیین‌نامه قول همکاری داده شده است

وکلاپرس- منتخب سی و دومین دوره هیات مدیره کانون وکلای مرکز با اشاره به جلسه دادگاه عالی انتظامی قضات با اعضای جدید هیات مدیره گفت: با استقرار هیأت مدیره جدید قول همکاری داده شده است.

به گزارش وکلاپرس پیرو دعوت دادگاه عالی انتظامی قضات از منتخبین سی و دومین دوره هیات مدیره کانون وکلای مرکز، ۹ مهرماه ۱۴۰۱جلسه ای در شعبه یک دادگاه انتظامی قضات برگزار شد.

وکیل علی صدری خانلو درباه نتیجه دیدار با قضات شعبه یک دادگاه مذکور به خبرنگار وکلاپرس توضیحاتی ارائه داد.

بیشتر بخوانید:

علی صدری خانلو با اشاره به سوابق تهیه و تدوین آیین نامه لایحه استقلال مصوب ۱۴۰۰ گفت: بخشی از این آیین نامه توسط قوه قضاییه و بخشی نیز توسط کانون های وکلا تدوین شده است. قوه قضاییه درخصوص موادی که ناقض استقلال است قول همکاری و اصلاح داده است.

او افزود: باید تلاش کنیم حس بدبینی رفع بشود. به نظرم بخشی از این تصور ناشی از عملکرد داخلی کانون ها ایجاد شده است که با تدبیر درست مرتفع خواهد شد. برخی از مواد آیین نامه فعلی به خود قوه قضاییه نیز آسیب وارد می کند.

عضو منتخب انتخابات هیات مدیره کانون وکلای مرکز گفت: در جلسه اخیر طرفین پذیرفتند که آیین نامه ایراد و نیاز به اصلاحات دارد. اعتماد متقابل، هماهنگی طرفین و حضور در یک محیط آرام سبب خواهد شد ایرادات برطرف شود. برخی قضات در این جلسه عنوان کردند که کانون وکلا تاکنون واکنش و روش صحیحی را برای رفع ایرادات انتخاب نکرده است.

وی در پایان به توافق ایجاد کارگروه اصلاح آیین‌نامه اشاره کرد و افزود: با استقرار هیأت مدیره جدید قول همکاری داده شده است که سریع تر کارگروهی تشکیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا