اخبار مجلس شورای اسلامیویژه

ارسال مجدد طرح اصلاح موادی از قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل۴۴ به شورای نگهبان

وکلاپرس- به منظور تامین نظر شورای نگهبان طرح اصلاح مواد (۱) و (۷) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، اصلاح شد.

به گزارش وکلا پرس به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس، طرح اصلاح مواد ۱ و ۷ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی و اصلاحات بعدی آن را بررسی کرده و به منظور تامین نظر شورای نگهبان تغییراتی در آن اعمال کردند.

گفتنی است در اصلاح مجدد، وضعیت کانون‌های حرفه‌ای و تخصصی دولتی و غیردولتی تغییری نکرده است و ابهامات مربوط به حرفه وکالت در طرح مذکور همچنان باقی است.

بیشتر بخوانید: طرح اصلاح مواد ۱ و ۷ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی

طبق اصلاحات انجام شده در این طرح  تبصره ۲ ماده ۷ این طرح به شرح زیر اصلاح شده است:

تبصر ه ۲_ هر یـک از مراجع صادرکننده مجوز کسب و کار موظفند درخواست متقاضیان مجوز کسب و کار را مطابق شرایط مصرح در درگاه مذکور دریافت و بررسی کنند. صادرکنندگان مجوز کسب و کار اجازه ندارند به دلیل «اشباع بودن بازار»، از پذیرش تقاضا یا صدور مجوز کسب و کار امتناع کنند.

امتناع از پذیرش مدارک و درخواست مجوز و تأخیر بیش از ظرف زمانی تعیین شده در درگاه مذکور در صدور مجوز برای متقاضیانی که مدارک معتبر مصرح در درگاه یادشده را ارائه داده اند، مصداق «اخلال در رقابت» موضوع ماده (۴۵) این قانون است.

همچنین صدر بند (الف) و جزء(۱) بند (الف) ماده (۷) موضوع ماده (۲) این طرح به منظور تامین نظر شورای نگهبان حذف شد.

طرح اصلاح مواد ۱ و ۷ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی  در ۲۵ آبان ماه در مجلس تصویب شد که بر اساس بندی از آن حرفه وکالت به عنوان کسب و کار تلقی خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

خرید آنلاین کتاب حقوقی و وکالت و قوانین و کتب کاربردی حقوق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا