اخبار صنفیویژه

سوءقصد به وکیل افشین قاسمی با سلاح سرد

وکلاپرس- یکی از وکلای دادگستری در تهران بعد از خروج از دفتر وکالتش توسط سه فرد ناشناس با سلاح سرد مورد سوء قصد قرار گرفت و مجروح شد.

به گزارش وکلاپرس، وکیل افشین قاسمی (عضو کانون وکلای دادگستری مرکز) ۷خردادماه امسال بعد از خروج از دفتر وکالتش توسط چند فرد ناشناس  مورد سوءقصد قرار گرفت.

وقوع حادثه در فاصله ۲۰۰متری از دفتر وکالت وکیل افشین قاسمی

او در گفتگو با خبرنگار وکلاپرس درخصوص جزئیات این حادثه گفت: دوشنبه ۷ خردادماه ساعت ۱۷ زمانی که محل کارم را ترک کردم، در فاصله ۲۰۰متری از دفتر وکالت و در محدوده میدان کاج یک خودرو پژو فاقد پلاک به سمت من آمد.

قاسمی ادامه داد: سه نفر که صورت‌هایشان پوشانده شده بود، از خودرو پیاده شدند و از پشت به من حمله کردند. آنها با چاقو، گرز و سنگ به پشت، کمر، ران پا، بازو و پا ضرباتی وارد کردند که موجب پارگی تاندون پای چپم شد.

بیشتر بخوانید:

شکایتی از طریق پلیس امنیت و نیروی انتظامی تنظیم شده و در حال پیگیری است

این وکیل دادگستری با اشاره متواری شدن ضاربین گفت: متاسفانه موفق به شناسایی ضاربین نشدم. پس از متواری شدن ضاربین، با کمک مردم، کلانتری محدوده و اورژانس به بیمارستان منتقل شدم.

او در پاسخ به پیگیری های صورت گرفته گفت: شکایتی از طریق پلیس امنیت و نیروی انتظامی تنظیم شده و در حال پیگیری است. سرنخ هایی نیز به دست آمده که منتظر اعلام نتیجه هستیم. در این هفته منتظر دستور قضایی هستم و امیدوارم مرتکبین به زودی دستگیر شوند.

امکان دارد سوء قصد از سوی طرف دعوای موکلینم بوده باشد

قاسمی درخصوص امکان شناسایی ضاربین گفت: فعلا اطلاعی از عوامل پشت صحنه این حادثه ندارم اما قطعا قضیه شخصی نبوده است؛ باتوچه به سوابق فعالیتم در پرونده های متعدد با موضوع مواد مخدر یا تجاوز به عنف، امکان دارد سوء قصد از سوی طرف دعوای موکلینم بوده باشد.

بیشتر بخوانید:

مدیران کانون وکلا تاکنون هیچ گونه پیگیری نداشته اند

این وگیل دادگستری در پاسخ به پرسش خبرنگار مبنی بر میزان حمایت های صورت گرفته از سوی کانون وکلا گفت: مدیران کانون وکلا تاکنون هیچ گونه پیگیری برای وضعیت و پرونده من نداشته اند و صرفا برخی همکاران لطف کردند شخصا پیگیر وضعیتم بودند.

قاسمی در پایان گفت: جامعه وکلا انتظار دارد امنیت شغلی تامین شود و ابزارهای دفاعی در حد لازم در اختیار وکلا قرار بگیرد تا آنان حین عمل به وظایفشان، از تامینات شغلی برخوردار باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا