اخبار صنفی

روح الله کاظمی: روحیه محکم وکلا در رسیدن به خواسته‌های خود عامل مهمی در فتح اورست و لوتسه بود

وکلاپرس- وکیل روح الله کاظمی فاتح اورست و لوتسه در گفت و گو با ایرنا به تشریح جزئیاتی از سفرش پرداخته است.

به گزارش وکلاپرس روح الله کاظمی، با اشاره به فتح دو قله مرتفع جهان در کمتر از ۲۴ ساعت و ثبت یک رکورد جدید ملی، با بیان اینکه با توجه به سختی و دشواری فتح قله‌های مرتفع جهان همراهی خانواده ضرورت دارد، یادآور شد: همراهی و حمایت همسر و خانواده عامل اصلی انگیزشی فتح قله اورست و لوتسه بود و بدون همراهی خانواده‌ام امکان کسب چنین موفقیتی ممکن نبود.

بیشتر بخوانید:

فاتح قله اورست اضافه کرد: برای فتح دو قله اورست و لوتسه هیچ وقت تلاش نکردم با فردی رقابت کنم بلکه تمام تمرکز خود را بر آنچه در ذهنم داشت، معطوف کرده بودم.

این کوهنورد قمی خاطرنشان کرد: بعنوان یک وکیل دادگستری معتقدم که روحیه محکم وکلا در رسیدن به خواسته‌های خود، عامل مهمی در فتح این دو قله بزرک و مرتفع جهان بود.

بیشتر بخوانید:

کاظمی با بیان اینکه تمرین هوشمندانه رمز اصلی در حفظ آمادگی جسمانی در صعود به قله‌های بالای ۸‌هزار متری است، تصریح کرد: شایسته مسوولان و تصمیم سازان عرصه ورزشی در کنار توجه به برخی از ورزش‌های مطرح، نگاهی نیز به این قبیل ورزش‌های افتخارآفرین برای کشور داشته باشند.

اسماعیل اسماعیل زاده رییس هیات کوهنوردی استان تهران نیز ابراز داشت: امسال ۱۴ نفر در مسیر صعود به دو قله ۸ هزار متری اورست و لوتسه جان خود را از دست داده‌اند.

وی ادامه داد: فتح قله‌های لوتسه و اورست معادل طلای جهانی و المپیک است و از این منظر بسیار برای اعتبار ورزشی کشور فاتح دو قله اورست و لوتسه در کمتر از یک روز است.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا