اخبار اسکودا

رئیس کانون هرمزگان: تضعیف نهاد وکالت چیزی جز آسیب نصیب کشور نخواهد کرد

وکلاپرس _ رئیس کانون وکلای دادگستری استان هرمزگان امروز در در پنجاه و یکمین همایش اتحادیه سراسری کانون‌های وکلا نسبت به اهمیت حفظ استقلال و تقویت کانون وکلا تاکید کرد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از روابط عمومی اسکودا، علی قاسمی (رئیس کانون وکلای استان هرمزگان) امروز مورخ ۲۴ آبان ماه در همایش اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری در کیش طی سخنانی کانون وکلای دادگستری را منشاء خیر عمومی و خدمات گسترده به جامعه و مردم دانست.

بیشتر بخوانید:

علی قاسمی طی سخنانی در پنجاه و یکمین همایش اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران، ضمن عرض خیرمقدم به حاضران در مراسم گفت: کانون‌های وکلای کشور تا به امروز در مسئولیت‌های اجتماعی به خوبی نقش‌آفرینی کرده و منشاء خدمات بسیاری برای عموم مردم و جامعه بوده‌اند.

خدشه به استقلال کانون‌ وکلا لطمه به خیر عمومی است

قاسمی یکی از عرصه‌های مهم ایفای مسئولیت اجتماعی از سوی کانون‌های وکلا را بحث معاضدت‌های قضایی دانست و افزود: کانون وکلای هرمزگان در همین مدت کوتاهی که از تاسیس و استقلال آن گذشته، حدود ۸۵۰ پرونده تسخیری داشته است و همین مسئله، نقش مهم آنها را در تحقق خیر عمومی را به تصویر می‌کشد. این مباحث از این جهت اهمیت دارد که بدانیم، استقلال کانون‌های وکلا اهمیت دارد و ایجاد خلل در این خصوص می‌تواند جریان تحقق خیر عمومی را با لطمه روبرو کند.

کانون‌های وکلا و نهادهای مدنی نباید تضعیف شوند

رئیس کانون وکلای هرمزگان گفت: نهادهای مدنی همچون کانون‌های وکلا، مانند درختان ریشه‌داری هستند که منافع و آثار مثبت بسیاری دارند و به هیچ بهانه‌ای نباید به دنبال قطع این درختان بود. کانون‌های وکلا و نهادهای مدنی باید هر روز تقویت شوند، نه اینکه روز به روز کمر به تضعیف آنها ببندند.

بیشتر بخوانید:

این وکیل دادگستری با بیان اینکه امیدواریم به جای رفتارهای هیجانی عقلانیت در رفتارهای مرتبط با نهاد وکالت حکم فرما شود، افزود: تضعیف نهادهای مدنی مثل کانون‌های وکلا سبب سرخوردگی در جامعه می‌شود و سرخوردگی نیز به نوبه خود باعث ناامیدی می‌شود.

وی افزود: ما باید امید را به جامعه تزریق کنیم و این با دادرسی عادلانه محقق می‌شود.

رئیس کانون وکلای هرمزگان در ادامه از ضرورت روزآمدسازی دانش و توانمندی‌های وکلا در کشور سخن گفت و تاکید کرد: با پیشرفت‌های فناورانه از جمله در حوزه هوش مصنوعی، چالش‌هایی در مسیر شغلی وکلا به وجود خواهد آمد و غلبه بر این چالش‌ها جز با تخصص‌گرایی و روزآمدسازی دانش و توانمندی حرفه‌ای وکلا ممکن نخواهد بود.

جامعه وکلا باید به صورت هماهنگ برای حفظ کیان و استقلال نهاد وکالت گام بردارند

قاسمی، در پایان ضرورت انسجام و هماهنگی در نهاد وکالت را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: توقعی که از جامعه وکلا داریم این است که در هر شرایطی باید به صورت هماهنگ و جمعی برای حفظ کیان و استقلال نهاد وکالت گام بردارند که این مهم باید در کنار قانون‌مداری پیگیری و اجرا شود.

منبع: روابط عمومی اسکودا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا