اخبار کانون هاویژه

رئیس‌ دادگستری استان ایلام: در هفته قوه قضائیه خدمات وکلای دادگستری را نیز به اطلاع عموم می‌رسانیم

وکلاپرس- رئیس‌ کل دادگستری استان ایلام در دیدار با اعضای کانون وکلای ایلام بر تعامل کانون وکلا با دستگاه قضایی در راستای ارتقای سیستم قضایی تاکید کرد.

به گزارش وکلاپرس به نقل روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان ایلام، دکتر علی‌محمدی رئیس‌ کل جدید دادگستری استان ایلام در بیان جایگاه و اهمیت وکیل در دستگاه قضا گفت: وکیل با بهره‌مندی از لسان حقوق، کمک‌رسان دستگاه قضایی است.

دکتر علی محمدی در این دیدار از ابلاغ شیوه‌نامه‌ی مدیریتی جدیدی به حوزه قضایی استان حبر داد که در آن بر حفظ جایگاه و مراقبت از شأن وکیل تاکید شده است.

تعامل کانون وکلا با دستگاه قضایی در راستای ارتقای سیستم قضایی

در دیدار اعضای هیئت‌ مدیره، مدیر داخلی و رئیس اداره امور رسانه کانون وکلای ایلام با رئیس‌ کل دادگستری استان مذکور، وکیل حجت‌اله محمدی، رئیس کانون وکلا ضمن عرض تبریک انتخاب و انتصاب دکتر علی‌محمدی در مسند ریاست کل دادگستری استان گفت: انتخاب و انتصاب دکتر علی‌محمدی از قضات بومی و خوش‌نام استان، مایه‌ی خرسندی و مباهات است.

محمدی، ضمن سپاس از رؤسای سابق دادگستری استان، از دکتر علی‌محمدی که در مراسم تودیع و معارفه‌ی رئیس کل دادگستری و همچنین در شیوه‌نامه‌ی مدیریتی ابلاغی آن ریاست به حوزه‌ی قضایی استان، نگاه ویژه‌ای به جایگاه وکیل و نقش وکیل به‌ عنوان معاضد قانونی داشته‌ است، تشکر کرد و به تعامل کانون وکلا با دستگاه قضایی در راستای ارتقای سیستم قضایی با بهره‌مندی از ظرفیت قانونی تعریف‌شده در نقد آرای صادره از محاکم و ایجاد وحدت رویه قضایی تأکید کرد.

 وکیل با بهره‌مندی از لسان حقوق کمک‌رسان دستگاه قضایی است

در این دیدار، وکیل عباس گرامیان، عضو هیئت مدیره کانون وکلای ایلام گفت: با توجه به بهره‌مندی استان از قضات متعهد و خوش‌نام و اختیاراتی که رئیس کل دادگستری در عزل و نصب قضات دارد، انتظار جامعه‌ی وکالت این است که قضات پاک‌دست، جایگاه خاصی در انتصاب در پست‌های حساس داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

در این دیدار، دکتر عمران علی‌محمدی، رئیس‌ کل دادگستری استان ایلام گفت: بنده، حضور وکیل در دعاوی را غنیمت می‌دانم؛ چون وکیل با بهره‌مندی از لسان حقوق، کمک‌رسان دستگاه قضایی است و از آنجا که عموم وکلای استان، نجیب، متعهد و شرافتمند هستند، به وجود آن‌ها افتخار می‌کنیم.

حفظ جایگاه و مراقبت از شأن وکیل

دکتر علی‌محمدی در ادامه افزود: در شیوه‌نامه‌ی مدیریتی ابلاغی به حوزه قضایی استان به موارد عدیده‌ای اشاره‌ شده که یکی از آن موارد، حفظ جایگاه و مراقبت از شأن وکیل است.

علی‌محمدی، رئیس کل دادگستری استان در پایان ضمن پیشنهاد به کانون وکلا برای حضور فعال وکلا در هیئت صلح استان و حوزه‌ی پیشگیری از جرم گفت: پیشنهاد داده‌ام در هفته‌ی قوه‌ی قضاییه علاوه‌ بر اطلاع‌رسانی در خصوص خدمات ارائه‌شده توسط دستگاه قضا، خدماتی که وکلا به جامعه ارائه می‌دهند به اطلاع عموم مردم رسانده شود.

منبع: روابط عمومی کانون وکلای ایلام

خرید آنلاین کتاب حقوقی و وکالت و قوانین و کتب کاربردی حقوق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا