اخبار اسکوداویژه

دکتر جعفر کوشا : وکلا حلقه واسط میان مردم و حاکمیت هستند

وکلاپرس- رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) در گفت و گو با خبرگزاری میزان بر حمایت حقوقی از اقشار محروم تاکید کرد.

دکتر کوشا با بیان اینکه وکلا حلقه واسطه میان مردم و حاکمیت هستند، افزود: وکلا قسم یاد کرده‌اند که از اقشار نیازمند به صورت داوطلبانه و رایگان دفاع کنند.

بیشتر بخوانید:

دفاع وکلا از محرومان زکات علم آنان است

وی با اشاره به فعالیت ۶۰ هزار وکیل کانون وکلا ادامه داد: دفاع وکلا از محرومان در واقع زکات علم آنان است که باید عملیاتی شود.

رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری با تاکید بر ضرورت آگاهی‌بخشی به محرومان جامعه در خصوص حقوق اجتماعی خود، تصریح کرد: هرچه مردم آگاه‌تر باشند در جامعه موفق‌تر هستند و حق و حقوق خود را بهتر مطالبه می‌کنند.

برنامه معاضدت قضایی برای دفاع از حقوق محرومان

کوشا به بیان برنامه معاضدت قضایی برای دفاع از حقوق محرومان پرداخت و خاطرنشان کرد: دفاع رایگان و داوطلبانه وکلا از نیازمندان سبب می‌شود که همه گروه‌های اجتماعی بتوانند در محاکم قضایی از حقوق خود دفاع کنند.

وی با بیان اینکه وضع قوانین در کشور باید معطوف به نیازمندان باشد، گفت: این نگاه باید بر قانون‌گذاری در کشور حاکم باشد زیرا معتقدیم افراد محروم از نظر فکری مستضعف نیستند بلکه از نظر مالی و اقتصادی دچار محرومیت هستند.

منبع: میزان

خرید آنلاین کتاب حقوقی و وکالت و قوانین و کتب کاربردی حقوق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا