اخبار کانون هاویژه

داشتن شوکر و اسپری فلفل برای وکلای حرفه‌ای ضروری است

وکلاپرس- دکتر عباس شیخ‌الاسلامی عضو هیات مدیره کانون وکلا دادگستری خراسان در خصوص حمله با چاقو به یک وکیل در مشهد توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از ایسنا، عباس شیخ‌الاسلامی در خصوص حمله به وکیل مجید شیبانی در مشهد توضیح داد: این اتفاق دیروز افتاده است ولی ما نمی‌توانیم اطلاعات بیشتری بدهیم. احتمال اینکه ضارب، موکل وکیل بوده باشد هست. وکیل چاقو خورده و اکنون در بیمارستان بستری است.

بیشتر بخوانید:

وی با بیان اینکه از دستگیری ضارب اطلاعاتی در دسترس نیست، ادامه داد: به محض اطلاع از حادثه حمله با چاقو به یکی از همکاران وکالتی در مشهد، هیات مدیره کانون خراسان روز گذشته موضوع را به جد پیگیری کرده و به کمیسیون حقوق بشر که یکی از وظایفش حمایت از همکاران است، ارجاع داده تا وکیل برای همکار انتخاب شود و بنا شد ریاست کانون با دادستان مشهد در خصوص پیگیری موضوع تماس حاصل کند.

وکلای مدافع مدافعان بی‌دفاعی‌اند

عضو هیات مدیره کانون وکلا دادگستری خراسان  گفت: وکلای مدافع، مدافعان بی‌دفاعی‌اند که از هر طرف مورد هجمه هستند. کار وکالت با این همه مشکلاتی که دارد، باید به عنوان کار سخت و زیان‌آور تلقی و وکیل از آثار آن بهره‌مند شود.

شیخ‌الاسلامی گفت: خیلی از مردم نیز وکلا را جزو قشر پولدار و بدون درد می دانند، بدون آنکه بدانند آنان در هر پرونده چه رنجی می‌کشند و اکثریت آنان با سیلی صورت خود را سرخ نگه می‌دارند.

بهره گیری از وسایل دفاع شخصی نظیر شوکر و اسپری فلفل

این فعال صنفی ادامه داد: در این فضا وکلاء باید بسیار هوشمند باشند تا بتوانند به بازنشستگی برسند، در انتخاب موکل و طرف دعوی دقت کنند، از ظرفیت‌های سازشی و کمیسیون‌های مصالحه داخل کانون استقبال کنند و در کنار آن داشتن وسایل دفاع شخصی نظیر شوکر و اسپری فلفل هم با مجوزهای خاص برای وکلای حرفه‌ای که پرونده‌های خاص دارند، ضروری است. البته مباحث پیشگیری از بزه‌دیدگی قبل از هر چیز باید مد نظر همکاران باشد.

عضو هیات مدیره کانون وکلا دادگستری خراسان در پایان عنوان کرد: در انتها از همکارانی که خود را در معرض خطر می‌بینند تقاضا می‌شود به کمیسیون حقوق بشر یا هیات مدیره‌های کانون متبوع مراجعه و موضوع را اطلاع دهند تا جلوی حوادث مشابه گرفته شود.

منبع: ایسنا

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا