اخبار

شرایط برخورداری از جایزه ۵ درصدی مودیان خوش‌حساب مالیاتی

وکلاپرس- دکتر سید محمد هادی سبحانیان رئیس کل سازمان امور مالیاتی طی بخشنامه ای شرایط برخورداری از جایزه ۵ درصدی برای مودیان خوش حساب مالیاتی را اعلام کرد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور، طبق این بخشنامه یکی از شرایط لازم برای برخورداری از جایزه خوش حسابی، ارائه دفاتر، ترازنامه، حساب‌ سود و زیان و مدارک طی سه سال متوالی توسط مودیانی است که به موجب قانون مکلف به نگهداری دفاتر، ترازنامه، حساب‌ سود و زیان بوده و یا اقدام به انجام تکالیف صاحبان مشاغل گروه اول می‌کنند.

همچنین مودیانی که برخی از هزینه‌های آنان پذیرفته نشده و یا مورد رسیدگی مجدد قرار گرفته‌اند، مشمول جایزه خوش حسابی قرار می گیرند و اگر مودی در یک منبع مالیاتی جرایمی داشته و آن را پرداخته نکرده باشد، می‌تواند در سایر منابع «پرونده» مالیاتی خود، از تسهیلات جایزه خوش حسابی برخوردار شود.

بیشتر بخوانید:

در این بخشنامه با تاکید بر اینکه کتمان درآمد مودی مانع بهره‌مندی از جایزه خوش حسابی خواهد شد، آمده است: در مواردی که پس از اعطای خوش حسابی کتمان درآمد مودی محرز شود، علاوه بر مطالبه مالیاتی کتمان شده، جایزه اعطا شده نیز از طریق برگ تشخیص مطالبه خواهد شد.

گفتنی است برای مودیانی که سال مالی آنها با سال شمسی مطابقت ندارد، مالیات هر سال باید در سال مالی تسلیم اظهارنامه پرداخت شود.

منبع: سازمان امور مالیاتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا