اخبار

توضیحات وکیل مدافع توماج صالحی درباره دو اتهام جدید علیه موکلش

وکلاپرس- امیر رئیسیان وکیل مدافع توماج صالحی در حساب توئیترش از تفهیم دو اتهام جدید علیه موکلش خبر داد و تاکید کرد این اتهامات بدون کیفرخواست قبلی بوده است.

به گزارش وکلاپرس، امیر رئیسیان وکیل مدافع توماج صالحی (خوانند سبک رپ فارسی) به تازگی در توییتی از وضعیت پرونده موکلش خبر داد و اعلام کرد: دو اتهام جدید (معاونت در بغی-قیام مسلحانه و گروهی علیه نظام- و اجتماع و تبانی جهت ارتکاب جرایم علیه امنیت) به پرونده توماج صالحی اضافه و به وی تفهیم شد؛ در حالی که این اتهامات بدون کیفرخواست قبلی بوده است و در پرونده متهم دیگری وجود ندارد که حتی همدست تلقی شود چه رسد به گروه.

بیشتر بخوانید:

امیر رئیسیان در حساب توییترش (ایکس) نوشت:

دیوان عالی کشور حکم توماج صالحى را نقض کرده بود و تصریح کرده بود که ۵ اتهام غیرقانونی بوده و حداکثر باید با ٣ اتهام حکم صادر می شد. در نتیجه پرونده را برای رسیدگی و صدور حکم صحیح به دادگاه انقلاب اعاده کرده بود. تاکید هم شده بود که توماج مشمول عفو می شود.

حالا پس از سه ماه دادگاه انقلاب اصفهان همان پرونده را به دادسرا ارسال کرده و دستور داده است که دو اتهام جدید را به توماج تفهیم کنند و کیفرخواست هم با ١٠ اتهام صادر شود! به این ترتیب در نظام قضایی جمهوری اسلامی معنای «مرجع عالی» را هم فهمیدیم. قدرتنمایی

یعنی در جلسه بازپرسی امروز به دستور دادگاه نه تنها اتهاماتی که حکم برائت آنها صادر شده بود بلکه دو اتهام که تابحال در کیفرخواست قبلی هم نیامده بود تفهیم شد. بدین ترتیب قاعده‌ی «منع تشدید مجازات در مرجع تجدیدنظر» هم در حال تغییر و تحول است. سند تحول قضایی

دو اتهام جدید عبارتند از معاونت در بغی (قیام مسلحانه و گروهی علیه نظام) و اجتماع و تبانی جهت ارتکاب جرایم علیه امنیت این در حالیست که در پرونده اولا متهم دیگری وجود ندارد که حتی همدست تلقی شود چه رسد به گروه و در ثانی حتی یک چاقوی آشپزخانه از توماج کشف نشده است چه رسد به سلاح!!

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا