اخبار صنفیویژه

تلاش برای اخراج محسن برهانی از دانشگاه تهران

وکلاپرس- محسن برهانی عضو گروه حقوق دانشگاه تهران و مدرس حقوق جزا و جرمشناسی در این دانشگاه از تلاش برای اخراجش خبر داد.

به گزارش وکلاپرس، دکتر محسن برهانی ، استاد حقوق جزا و جرم شناسی دانشگاه تهران ، که به تازگی پیرامون حکم اعدام محسن شکاری در مناظره ای شرکت کرده بود، در توئیتی از تلاش برای اخراجش از دانشگاه تهران خبر داد.

بیشتر بخوانید:

این وکیل دادگستری کانون وکلای مرکز و عضو هیأت علمی دانشگاه تهران دیشب در حساب توییتری خود نوشت:

«معلمی در دانشگاه تهران افتخاری است کم‌نظیر اما نه آنقدر مهم که نکات حقوقی و شرعی را تذکر ندهم و بر حقوق قانونی مردم و خطوط قرمز شریعت، تأکید ننمایم. پرونده‌سازان و دروغ‌پردازان برای اخراج در تلاشند غافل از اینکه تدبیر امور در دست خداوند قادر متعال است. حسبُنا اللهُ و نعمَ الوکیل»

چند ماهی است محسن برهانی در توییتر به تحلیل حقوقی حوادث اخیر جامعه ایران می پردازد و اخیرا در مناظره ای با جلیل محبی در دانشگاه امام صادق به نقد صدور و اجرای حکم اعدام محسن شکاری پرداخته بود.

بیشتر بخوانید:

خرید آنلاین کتاب حقوقی و وکالت و قوانین و کتب کاربردی حقوق

‫۶ دیدگاه ها

 1. واقعا که
  ایشون یک مشت سفسطه سازی کردن
  و با الفاظ قوانین را به سخره گرفتن
  برای گرفتن تایید چند نفر معلوم الحال
  اگه خود و خانواده ات مقابل این رفتارهای خشن بودی چنین دری وری های می بافتی
  البته من به عنوان مادر از اینکه می بینم چند مفت خور قدرت طلب خارج نشین پول پرست با احساسات جوانان ما در طی چند سال بازی کردن و سبب ترویج خشونت در جامعه شدند ناراحت و غمگین هستم
  ولی ما باید با ترویج هر خشونتی مقابله کنیم و از قوانین بر علیه منافع خودمان و دیده شدن نباید استفاده کنیم

 2. نمی توان حرف دل را نزد
  با مدعی نگویید اسرار عشق و مستی تا بی خبر بمیرد در درد خود پرستی عاشق شو ار نه روزی کار جهان سر آید نا خوانده نقش مقصود از کارگاه هستی این است حال و روز کشور ما ایران که هر کسی حرف حق بزند خفه اش کنند

 3. نظر برهانی استاد دانشگاه جالبه که میگه قاضی باید از متهم بپرسد که آیا تو قصد کشتن داشتی یا خیر .اگر جواب منفی بود محارب نیست ! آن هم تو دادگاه .به نظر شما این سوال ساده لوحانه نیست ؟

 4. باسلام.واقعا انسان تعجب میکند ازاینکه چگونه برخی نام استاد را یدک میکشند درحالی که میدانند درعلم حقوق جرم محاربه یک جرم مقید است یعنی با حصول نتیجه جرم محقق میگردد ودر جرم محاربه که کشیدن سلاح به قصدجان ومال وناموس مردم است به طوری که موجب سلب امنیت گردد سلب امنیت نتیجه این جرم است که باحصول این امر انگیزه محسن شکاری که به گفته جناب برهانی فقط ترساندن ماموران بوده منتفی میگردد چرا که به هرحال امنیت سلب شده وقطعا جناب برهانی هم میدانند که علم به وقوع نتیجه حتی بدون قصد نتیجه نیز به منزله قصد نتیجه است وآقای شکاری هم میدانند که بابستن خیابان با قمه قطعا مردم میترسند وقطعا زن بارداری امکان سقط جنینش هست.ازطرفی نیز انگیزه وداعی در تحقق جرم فقط در قانون بحث تخفیفی دارد نه تحققی که جرم را محقق کند.

 5. اینهایی که ازقاتلین طرفداری میکنند، دلم میخوادببینم اگر برای عزیزان خودشون همچین اتفاقاتی بیفته وجای خانواده ی شهدای امنیت باشند ببینم ارمیکنند. دلم میخواد براشون اتفاق بیفته بعد بیان ماهم کمکشون هشتگ نه به اعدام میزنیم

 6. لطفاً در مورد همه چیز نظر ندن اقای برهانی کیو اعدام کنن کیو نکنند اون قوه قضاییه خودش بهتر میدونه الان همه شدند قاضی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا