اخبار کانون هاویژه

بیانیه کانون وکلای خراسان درباره واقعه تروریستی حرم امام رضا(ع)

وکلاپرس ـ کانون وکلای خراسان در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی علیه سه روحانی در حرم امام رضا(ع)، بر ریشه دار بودن عقلانیت و گفتگو محوری در مشهد تاکید کرد.

به گزارش وکلاپرس، کانون وکلای خراسان رضوی و جنوبی در بیانیه‌ای اقدام تروریستی در صحن پیامبر اعظم حرم امام رضا را که منجر به شهادت دو روحانی و جرح یک طلبه دیگر شد، محکوم کرد.

بیشتر بخوانید:

در ادامه بیانیه کانون وکلای خراسان را می‌خوانید:

حمله ناجوانمردانه به سه شهروند روحانی در حرم مطهر حضرت رضا علیه‌السلام که منجر به شهادت دو نفر و جراحت یک نفر شد، موجب تأثر و تأسف هر انسان منصف و دغدغه‌مند است.

انتظار می رود دستگاه‌های قضائی، امنیتی و انتظامی با رسیدگی سریع و دقیق در پرونده مورد بحث، ضمن برخورد قانونی و قاطع با عامل یا عوامل این جنایت هولناک، با کمک سایر تأثیر گذاران اجتماعی و فرهنگی، از تکرار موارد مشابه پیشگیری نمایند.

شهر مشهد بنا به دلایل گوناگون؛ از دیرباز شهری مهاجرپذیر، با تنوع ملیتی، قومیتی، نژادی، زبانی، مذهبی و فرهنگی بوده، با این حال، به تأسی از سعه صدر و وسعت مشربی که از امام رئوف در این شهر به یادگار مانده؛ این تنوع و تکثرها نه تنها تهدیدی محسوب نمی شود، بلکه به عنوان فرصتی برای تبادل فرهنگی و ارتقاء شهر و شهروندان مورد توجه بوده و می باشد.

اهالی خراسان و شهروندان مشهدی در طول دهها و صدها سال به خوبی آموخته اند که با تمرکز بر قابلیت گفت و شنود و تبادل و شناخت بین گروهی (مستفاد از آیه ۱۳ سوره حجرات) همزیستی مسالمت آمیز را جایگزین تنازع نمایند و این امر یکی از رموز تبدیل خراسان و شهر مشهد به عنوان خاستگاه مکاتب بزرگ علمی و ادبی و پرورش بزرگانی تأثیر گذار بوده است.

کانون وکلای دادگستری خراسان ضمن محکومیت این جنایت هولناک، بر این باور است که عقلانیت و گفتگو محوری در مشهد ریشه دار است و اقدامات ناجوانمردانه و متکی بر جهالت برخی کوته فکران نظیر آنچه در حرم مطهر گذشت، نمی تواند خللی بر این امر وارد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا