اخبار

احتمال برگزاری جشنواره قلم وکیل در ابتدای اسفند ۱۴۰۱

وکلاپرس- براساس تصمیم اسکودا، جشنواره قلم وکیل با محوریت رقابت وکلای دادگستری در تنظیم و طراحی لایحه و دعاوی در اسفند ماه برگزار خواهد شد.

به گزارش وکلاپرس، دکتر جعفر کوشا، رییس اسکودا، در نامه ای خطاب به وکیل محمدهادی جعفرپور (ایده پرداز طرح جشنواره قلم وکیل) در تاریخ ۲۰ مهرماه امسال موافقت اتحادیه سراسری کانون های وکلا را با برگزاری این طرح اعلام کرده است.

فرآیند اجرای جشنواره قلم وکیل

وکیل محمدهادی جعفرپور، عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری فارس، در گفتگو با خبرنگار وکلاپرس، به تشریح جزئیات این طرح پرداخت و گفت: درحال حاضر موضوعات قابل طرح در جشنواره در دو قالب یادداشت و نویسی و لایحه نویسی به عنوان بخش اصلی و یادداشت های اهالی رسانه به عنوان بخش جانبی تصویب شده است.

این وکیل دادگستری درمورد روند برگزاری این جشنواره گفت: برای مثال در حوزه لایحه و یادداشت نویسی، کمیته علمی جشنواره عناوین متنوعی را تعریف و اعلام می کند. پس از ثبت نام داوطلبان، هر داوطلب براساس موضوع انتخابی خود، پرونده مورد نظر را در قالب فایل پی دی اف دریافت می کند تا نسبت به تنظیم لایحه و طراحی دعوا اقدام کند.

او ادامه داد: هریک از داوطلبان می بایست همزمان با ثبت نام، حوزه موردنظر خود و همچنین موضوع و پرونده را به دبیرخانه معرفی کند تا هیات داوران براسا موضوع پرونده، لایحه یا دعوی طرح شده وی را بررسی کنند.

بیشتر بخوانید:

نحوه تعیین کمیته علمی و هیات داوری جشنواره

ایده پرداز طرح جشنواره قلم وکلا در پاسخ به نحوه تعیین کمیته علمی و هیات داوری جشنواره گفت: کمیته علمی با حضور وکلای پیشکسوت که از کانون های سراسر کشور به اسکودا پیشنهاد می شود تشکیل میشود. وظیفه این کمیته تعریف و اعلام سرفصل های موضوعات جشنواره است. لازم به ذکر است هیات داوری نیز مرکب از وکلا و اهالی رسانه خواهد بود.

وی در پاسخ به محل تامین بودجه این طرح گفت: بخشی از بودجه این طرح توسط کانون های وکلای سراسر کشور و مابقی نیز از طریق اسپانسر تامین میشود.

ابتدای اسفندماه ۱۴۰۱ جشنواره قلم وکیل برگزار خواهد شد

جعفرپور درخصوص زمان تقریبی اجرای جشنواره قلم وکلا و جوایز برگزیدگان گفت: این جشنواره ابتدای اسفندماه ۱۴۰۱ برگزار و فراخوان آن نیز از سوی اسکودا منتشر خواهد شد. لوح یا تندیسی همچون دیپلم افتخار برای تقدیر از برگزیدگان جشنواره در نظر گرفته خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

اهداف برگزاری جشنواره قلم وکیل

او درخصوص هدف برگزاری جشنواره قلم وکلا گفت: هدف اصلی که ضرورت برگزاری چنین جشنواره ای را توجیه می کند، لزوم تعریف و ایجاد پایگاه اجتماعی مناسب برای نهاد وکالت است. از اهداف ابتدایی این جشنواره می توان به ایجاد انگیزه و رغبت برای فعالیت های صنفی و مشارکت همکاران در اداره خانه مشترک با رویکرد اتحاد و همدلی اشاره کرد.

جعفرپور ضمن تاکید بر ضرورت آشنایی شهروندان با توانایی و تخصص وکلا، ادامه داد: شناسایی و معرفی کارکرد کانون وکلا و توانایی وکلای دادگستاری در تحقق عدالت اجتماعی قضایی از طریق دفاع از حقوق شهروندان و حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه در قالب وکالت های تسخیری معاضدتی و فعالیت در حوزه حقوق بشر، حقوق کودک و حقوق زنان و… از دیگر اهداف این طرح است.

او در پایان گفت: قرار است این جشنواره در تقویم سالانه اسکودا تعریف و هرسال برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا