اخبارویژه

ایمی کانی برت ؛ وکیلی که قاضی دیوان عالی آمریکا شد

وکلاپرس ـ ایمی کانی برت (Amy Coney Barrett‎) شب گذشته با رأی مجلس سنای آمریکا به عنوان نهمین قاضی دیوان عالی آمریکا  انتخاب شد و سوگند خورد.

به گزارش وکلاپرس، ایمی کانی برت ، نامزد جایگزینی قاضی متوفی و خوشنام روث بیدر گینزبرگ، با رأی مجلس سنای آمریکا به عنوان نهمین قاضی دیوان عالی آمریکا  انتخاب شد.

مراسم تحلیف قاضی «ایمی کانی برت»
مراسم تحلیف قاضی «ایمی کانی برت»

ایمی کانی برت متولد ۱۹۷۲ حقوق ‌دان و وکیل سابق آمریکایی است که به عنوان قاضی دادگاه استیناف حوزه هفتم ایالات متحده آمریکا مشغول به کار است.

او همزمان با قضاوت، استاد مدرسه حقوق دانشگاه نوتردام نیز بوده و در آن‌جا به تدریس دادگاه های فدرال، حقوق اساسی و تفسیر قانون پرداخته است.

در کارنامه قاضی جدید دیوان عالی آمریکا وکالت برای گروهک تروریستی منافقین نیز به چشم می خورد.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، ایمی برت از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۱ عضو یک تیم حقوقی ۵ نفره بوده است که نمایندگی سازمان مجاهدین خلق را برای بازنگری در موضوع تروریستی اعلام شدن نام این سازمان، بر عهده داشتند.

همسر ایمی برت دادستان فدرال در ایالت ایندیانا است. آنها در مجموع ۷ فرزند دارند که دو نفر از آنها را از هائیتی به فرزندی قبول کرده ‌اند.

این قاضی ۴۸ ساله در سال ۲۰۱۷ از سوی دونالد ترامپ نامزد ریاست دادگاه استیناف حوزه هفتم آمریکا شد و با کسب ۵۵ رأی موافق در برابر ۴۳ رأی مخالف در مجلس سنای ایالات متحده بر کرسی ریاست این دادگاه تکیه زد. در آن زمان تنها ۳ سناتور دموکرات به انتصاب قاضی برت رأی مثبت دادند.

گفتنی است ایمی کانی برت جوان‌ ترین عضو دیوان عالی ایالات متحده آمریکا است.

لازم به ذکر است جناح محافظه کار دیوان عالی آمریکا پیش از مرگ روث بیدر گینزبرگ ۵ عضو در میان ۹ قاضی این نهاد را به خود اختصاص داده بود که در حال حاضر تعداد قضات متأثر از این حزب به ۶ نفر رسیده است.

اطلاعات بیشتر درباره این قاضی جدید عالی ترین نهاد قضایی کشور آمریکا را در لینک زیر بخوانید:

ایمی کنی برت ؛ گزینه ترامپ برای عضویت در دیوان عالی آمریکا

خرید آنلاین کتاب حقوقی و وکالت و قوانین و کتب کاربردی حقوق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا