اخبار قوه قضاییهویژه

اعدام در مشهد ؛ توضیح دادگستری خراسان رضوی

روابط عمومی دادگستری استان خراسان رضوی با صدور اطلاعیه ای در مورد اعدام فردی که گفته می شد به علت شرب خمر اعدام شده است توضیحاتی ارائه کرد

وکلاپرس- روز گذشته اخباری در رابطه با اعدام فردی در زندان وکیل آباد مشهد عمدتا در رسانه های بیگانه منتشر شد و گفته می شد که این فرد به علت شرب خمر به اعدام محکوم شده است. روابط عمومی دادگستری کل استان خراسان رضوی با صدور اطلاعیه ای در مورد اعدام در مشهد توضیحاتی ارائه کرده است.

در این اطلاعیه به سوابق متعدد محکومیت های قبلی فرد اعدام شده به عناوینی چون آدم ربایی، جرایم مربوط به مواد مخدر و … اشاره شده است.

متن اطلاعیه منتشر شده از سوی روابط عمومی دادگستری کل استان خراسان رضوی در رابطه با مورد اخیر اعدام در مشهد که در اختیار رسانه ها قرار گرفته است به این شرح می باشد:

۲۰ مورد محکومیت طی ۲۲ سال از
مواد مخدر تا تعقیب به دلیل تهدید به ⁧ آدم ربایی

در حالی که برخی از رسانه‌های معاند در فضای مجازی از اعدام فردی در مشهد به علت نوشیدن الکل خبر می‌دهند که آنان در این پرونده ناگفته‌های فراوانی را نادیده می‌گیرند. اما واقعیت ماجرا چیست؟

سوابق نشان می‌دهد فردی که اعدام شده، دارای ۲۰ سابقه محکومیت کیفری قطعی طی سال های ٩۵تا ٩٧ بوده است.

این فرد در سال ۷۵ به دلیل ارتکاب جرایم مربوط به مواد مخدر به ۱۵ ماه حبس، جزای نقدی و شلاق محکوم می‌شود اما این پایانی بر خلاف کاری های وی نبود. او دو بار در سال ۷۷ و دو بار نیز در سال ۷۸ به علت ارتکاب جرایم مربوط به مواد مخدر به زندان می رود. در سال ۷۹ بزهکاری های این فرد ادامه می‌یابد و در سال ۷۹ بار دیگر به زندان می‌افتد . در سال ۸۰ نیز همین فرد بار دیگر در زندان بوده است .

محکومیت این فرد در سال ٨۶ به جرم ضرب و جرح عمدی تایید و در همان سال بار دیگر به علت شرب خمر راهی زندان می شود. او بعد از آزادی بار دیگر به بزهکاری هایش ادامه می‌دهد و در سال ۸۸ بار دیگر به علت ارتکاب جرایم مربوط به مواد مخدر و در سال ۸۹ به علت شرب خمر به زندان و شلاق محکوم می‌شود.

محکومیت های متعدد این فرد در سال‌های ۸۹ ۹۰ ،۹۱ و ۹۲ نیز به علت ارتکاب جرایم مربوط به مواد مخدر و شرب خمر ادامه می‌یابد.

در سال ٩۴ نیز به جرم نوشیدن و نگهداری مشروبات الکلی به ۱۱ ماه حبس محکوم می‌شود . این فرد در سال ۹۶ هم بار دیگر به علت نگهداری مشروبات الکلی به ٨ ماه حبس محکوم می‌شود. او بار دیگر در سال ٩٧ در حالی که مست بوده بر روی موتورسیکلت درحال رانندگی پر خطر و بدون گواهینامه دستگیر می شود. حتی نامبرده در مقاطع مختلف زمانی به اتهاماتی مانند : آدم ربایی، تهدید، اعمال منافی عفت و سرقت نیز تحت تعقیب قرار می‌گیرد.

نهایتا حکم فرد موصوف پس از طی تشریفات کامل قانونی به مرحله اجرا در می آید. بدیهی است اتخاذ رویه های ناصواب و نادیده انگاشتن اصول اخلاقی و تقطیع واقعیت در زمینه انتشار اینگونه اخبار با اهداف مغرضانه، نمی‌تواند حقیقت را از چشم تیز بین افکار عمومی پنهان نماید.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا