اخباراخبار قوه قضاییه

ارائه خدمات الکترونیک قضایی سیار در ۱۵ استان

وکلاپرس- محمدرضا سلطانی مدیرعامل کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی از توسعه و گسترش خدمات الکترونیک سیار در ۱۵ استان خبر داد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از ایسنا، محمدرضا سلطانی مدیرعامل کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی درباره آخرین جزئیات اجرای طرح ارائه خدمات الکترونیک قضایی سیار، اعلام کرد: تاکنون خدمات سیار به بیش از ۱۵ استان با بیش از ۳۷ شهر و ۵۰ دفتر رسیده است و این توسعه همچنان ادامه دارد.

 وی افزود: در این مدت بیش از ۲۰۰۰ مورد درخواست خدمات سیار ثبت شده است که شامل تمام موارد از جمله دادخواست های بدوی و تجدید نظر و لوایح و شکواییه و …. بوده و ثبت نام ثنا و احراز هویت بیشترین موارد درخواستی گزارش شده است.

طرح خدمات الکترونیک قضایی سیار با اولویت خدمت‌رسانی به جانبازان معزز، خانواده معظم شهداء، مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کشور، معلولان و افراد کم‌توان در تهران آغاز شد،  مشمولین با ارائه کارت مرتبط با نهادهای ذیربط می‌توانند از خدمات یادشده به صورت رایگان بهره‌مند شوند.

 تعرفه‌ خدمات الکترونیک قضایی سیار، سه برابر تعرفه‌ی غیر سیار است

بر این اساس، در طرح خدمات الکترونیک قضایی سیار، برای جانبازان عزیز و خانواده معظم شهداء، برای سه گروه «الف_ والدین شهدا؛ ب_ فرزندان شهدا و ج_ جانبازان بالای ۲۵ درصد» هزینه خدمات دفتر به صورت رایگان محاسبه می‌شود؛ به عبارت دیگر، براساس مصوبه قوه قضائیه، تعرفه‌ خدمات الکترونیک قضایی سیار برای اعزام به محل، سه برابر تعرفه‌ی غیر سیار است و هزینه‌ی ایاب و ذهاب هم بر مبلغ تعرفه افزوده می‌شود که سه گروه والدین شهدا، فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۲۵ درصد، با ارائه کارت ایثارگری می‌توانند از خدمات طرح سیار به صورت کاملا رایگان بهره‌مند شوند.

بیشتر بخوانید:

همچنین مرکز تماس پشتیبانی خدمات الکترونیک قضایی (سامانه ۱۴۷۰ بدون پیش‌شماره) با هدف پاسخِ صحیح و به‌موقع به پرسش‌های قضاییِ عموم مردم به‌ویژه وکلا، مشاوران حقوقی، کارشناسان رسمی دادگستری و … با هدف پیشگیری و چاره‌سازی حقوقی و نیز اعلام نشانی و مشخصات دفاتر خدمات الکترونیک قضایی کشور، نحوه دریافت نوبت، قرارداد الکترونیک وکلا و … همه روزه (به جز روزهای تعطیل) در ساعات اداری، پاسخگوی مخاطبان است.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا