اخبار قوه قضاییه

اختصاص ۵ شعبه محاکم تهران به پرونده‌های نقض حقوق شهروندی

وکلاپرس- رئیس کل دادگستری استان تهران از اختصاص شعب ویژه در مراجع قضایی به‌منظور رسیدگی به پرونده‌های نقض حقوق شهروندی خبر داد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از میزان علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران از تعیین شعب ویژه رسیدگی به پرونده‌های نقض حقوق شهروندی در مراجع قضایی، موضوع ماده ۱۸ دستورالعمل اجرایی بند ۱۵ قانون احترام به آزادی‌های مشروع و حفظ حقوق شهروندی مربوطه خبر داد.

رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به تبصره ماده ۱۸ دستورالعمل اجرایی بند ۱۵ قانون احترام به آزادی‌های مشروع و حفظ حقوق شهروندی اظهار کرد: به همین منظور، یک شعبه در دادگاه کیفری یک استان تهران، یک شعبه در دادگاه کیفری دو استان تهران، یک شعبه در دادسرای عمومی و انقلاب تهران و دو شعبه در دادسرا و دادگاه نظامی استان تهران برای رسیدگی به پرونده‌های نقض حقوق شهروندی اختصاص پیدا کرده است.

بیشتر بخوانید:

وی ضمن اشاره به برخی از مصادیق مهم قانون «احترام به آزادی‌های مشروع و حفظ حقوق شهروندی» تاکید کرد: تمامی مراجع قضایی و ضابطان در انجام وظایف خود مکلف به رعایت و اجرای دقیق قانون هستند.

از دستورالعمل اجرایی بند ۱۵ قانون احترام به آزادی‌های مشروع و حفظ حقوق شهروندی:

ماده ۱۸- در تهران، سایر مراکز استانها و شهرستانها، شعبه‎ه ایی از دادسراهای عمومی و انقلاب و نظامی و دادگاههای جزایی عمومی، دادگاههای کیفری استان و دادگاههای نظامی را حسب مورد رئیس کل دادگستری و رئیس سازمان ‎‎ قضایی نیروهای مسلح استان برای رسیدگی به جرمهای موضوع این قانون تعیین می‎کنند و رسیدگی به پروندهای مربوط فقط در همان شعبه ‎ها انجام می‎شود.

تبصره ـ رئیس کل دادگستری استان مشخصات این شعبه ‎ها را به دبیرخانه هیئت نظارت مرکزی ارسال می‎نماید.

منبع: میزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا