اخبار قوه قضاییه

احمد زرگر، رییس دادگاه انقلاب تهران، بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت

وکلاپرس- سید احمد زرگر، رییس دادگاه انقلاب تهران، امروز بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.

به گزارش وکلاپرس، سید احمد زرگر رییس دادگاه انقلاب تهران با بیش از ۴۲ سال سابقه خدمت در سمت های مختلف قضایی امروز (مورخ ۲۱ شهریور ماه ۱۴۰۰) بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.

بیشتر بخوانید:

نگاهی مختصر به برخی پرونده‌های مطرحی که قاضی زرگر به آن رسیدگی کردند

رسیدگی به پرونده دادگاه متهمان اخلال ارزی ۶۰ میلیون یورویی، رسیدگی به پرونده خودرو‌های قاچاق، رسیدگی به پرونده مسئولان سابق سایپا، احمد عراقچی و بسیاری پرونده دیگر از جمله مواردی هستند که مرحوم قاضی زرگر رسیدگی به آن‌ها را برعهده داشته است.

تحریم قاضی زرگر توسط اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا طی تصمیم مورخ ۲۳ فروردین ۱۳۹۰ (۱۳ آوریل ۲۰۱۱)، ۳۲ مقام ایرانی از جمله احمد زرگر را بر اساس مدعیات حقوق بشری از ورود به کشورهای این اتحادیه محروم کرد و کلیه دارایی‌های این مقامات نیز در اروپا توقیف شد.

سوابق سید احمد زرگر

مرحوم زرگر که در دهه ۶۰ دادستان مبارزه با مواد مخدر بود، پس از حوادث سال ۸۸ در سمت رییس شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر انقلاب اسلامی استان تهران منصوب شد. وی همچنین ریاست شعبه دوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران در نظام اقتصادی را بر عهده داشته است.

احمد زرگر پس از ۴۱ سال حضور در سمت‌های متعدد در قوه قضاییه در۲۱ آبان ۱۳۹۹ به عنوان رییس جدید دادگاه انقلاب تهران معارفه شد و به جای موسی غضنفرآبادی ریاست دادگاه را برعهده گرفت.

دیگر مسئولیت های زرگر

او همچنین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر، دبیر “ستاد مردمی پیشگیری و حفاظت اجتماعی” وابسته به قوه قضائیه و نماینده سید ابراهیم رییسی در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز بوده است.

اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس جمهوری پیشین ایران، در خاطرات خود مربوط به روز ۱۰ اردیبهشت ۶۵ نوشته که احمد زرگر به عنوان دادستان مبارزه با مواد مخدر با او دیدار کرده و از تصمیم شورای عالی قضائی مبنی بر عدم اعدام قاچاقچیان غیرمسلح “شاکی بود و کمک می‌خواست. “

بیشتر بخوانید:

خرید آنلاین کتاب حقوقی و وکالت و قوانین و کتب کاربردی حقوق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا