اخبار قوه قضاییه

آزادی ۱۷ زندانی مهریه با بدهی کمتر از سه سکه

وکلاپرس- در نتیجه ملاقات تصویری  مسئولان قضایی استان تهران با زندانیان، تعداد ۹ نفر از زندانیان جرایم مالی و تعداد ۱۷ نفر از زندانیان مهریه آزاد شدند.

به گزارش وکلائرس به نقل از روابط عمومی وزارت دادگستری، ، علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران و علی صالحی دادستان تهران با جمعی از زندانیان که به دلیل مسائل مالی دچار ماندگاری در زندان شده بودند، به‌صورت ویدئو کنفرانس ملاقات کردند.

آزادی ۱۷ زندانی مهریه با بدهی کمتر از سه سکه

القاصی با بیان اینکه تعداد ۱۳۹ نفر از زندانیان استان تهران نیز صرفا به دلیل مهریه در زندان هستند، عنوان کرد: در پی توافقی که با ستاد دیه کشور صورت گرفت، در خصوص تعداد ۱۷ نفر از این اشخاص که بدهی آن‌ها تا سه سکه بود، مقرر شد بدهی آن‌ها با کمک ستاد دیه پرداخت شود و در روزهای آتی هم‌زمان با هفته قوه قضاییه از زندان آزاد شوند.

رئیس کل دادگستری استان تهران ادامه داد: در خصوص مابقی این زندانیان نیز که بدهی آن‌ها بیش از سه سکه بود با ستاد دیه کشور توافق به‌عمل آمد که با تعامل ستاد دیه کشور و استان تهران زمینه پرداخت بدهی و آزادی آن‌ها فراهم شود.

بیشتر بخوانید:

هزار و ۸۶۳ نفر از زندانیان استان تهران از محکومان مالی هستند

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر هزار و ۸۶۳ نفر از زندانیان استان تهران از محکومان مالی هستند، اظهار کرد: توافق شد تا پرونده این زندانیان مورد پیگیری و بررسی قرار گیرد و ۵۰ درصد از بدهی این اشخاص توسط ستاد دیه کشور و مابقی نیز توسط ستاد دیه استان تهران و با استفاده از ظرفیت خیرین و سایر روش‌های حمایتی اعم از اخذ رضایت و مهلت تعیین تکلیف گردد تا بتوان در آینده نزدیک زمینه آزادی این افراد از زندان را فراهم کرد.

حضور یک زندانی ۹۳ ساله در اوین

رئیس کل دادگستری استان تهران در جریان ملاقات مجازی با زندانیان، با مسن‌ترین زندانی حال حاضر در زندان اوین با ۹۳ سال سن ملاقات کرد و ضمن تماس با سرپرست مجتمع قضایی مربوطه، دستور داد تا به قید فوریت منشأ بدهی این فرد احصا و در اسرع وقت تعیین تکلیف شود.

۱۷ سال زندان به دلیل بدهی مالی و خسارت تاخیر تادیه

رئیس کل دادگستری استان تهران در جریان ملاقات مجازی با زندانیان ندامتگاه اوین، با فردی مواجه شد که از ۱۷ سال قبل به‌دلیل بدهی مالی در زندان به سر می‌برد و به جهت افزایش میزان خسارت تاخیر تادیه به سبب مرور زمان، دچار ماندگاری طولانی مدت در زندان شده بود.

بیشتر بخوانید:

القاصی ضمن بررسی وضعیت این زندانی دستور داد تا به قید فوریت ضمن استفاده از ظرفیت خیرین و ستاد دیه زمینه آزادی این زندانی در روز جاری فراهم شود.

وی در پایان گفت: در نتیجه ملاقات تصویری با زندانیان در روز جاری تعداد ۹ نفر از زندانیان جرایم مالی و تعداد ۱۷ نفر از زندانیان مهریه آزاد شدند که مجموعا تعداد ۲۶ نفر از مددجویان امروز از زندان آزاد شدند.

منبع: روابط عمومی وزارت دادگستری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا