اخبار صنفیویژه

آزادی آمر به قتل وکیل محمودرضا جعفرآقایی به قید وثیقه

وکلاپرس- رسول کوهپایه زاده وکیل اولیای دم وکیل محمودرضا جعفرآقایی در توضیح آخرین وضعیت پرونده موکلش از آزادی آمر به قتل به قید وثیقه حبر داد و از عدم همکاری بازپرس این پرونده نوشت.

به گزار وکلاپرس به نقل از ایران اکونومیست، کوهپایه زاده ضمن گلایه از عدم اجرای قوانین در مسیر پرونده اعلام کرد بازپرس قرار بازداشت موقت آمر قتل را فک و به قرار وثیقه تبدیل کرده و امکان دسترسی و مطالعه پرونده را برای اولیای دم و وکیل مسدود کرده است.

رسول کوهپایه زاده مدعی شد: پس از دستگیری آمر اصلی عملیات اجرایی قتل در تاریخ ۱۲ اسفند ماه سال گذشته و اقاریر صریح او مبنی بر آمریت و دستور صریح و پرداخت وجه جهت ارتکاب قتل  از سوی موکل سابق وکیل مقتول، متاسفانه در اقدامی عجیب و قابل تامل و بر خلاف قوانین و مقررات و موازین دادرسی کیفری در مرحله تحقیقات، بازپرس محترم پرونده قرار بازداشت موقت آمر قتل را که مجازات قانونی ایشان حداقل حبس ابد است، فک و به قرار وثیقه تبدیل کرده است و آمر قتل از زندان آزاد شده است؛ این در حالی است که تحقیقات هنوز تکمیل نشده است و مواجهه حضوری آمر قتل با سایر متهمان بازداشتی صورت نپذیرفته است. به خصوص آنکه تحقیقات نسبت به همسر و فرزند ایشان که از متهمان پرونده قتل می باشند، هنوز انجام نشده و احدی از متهمین اصلی همچنان متواری است.

انتقاد از عدم اجازه برای دسترسی و مطالعه پرونده

وکیل اولیای دم محمودرضا جعفرآقایی افزود: آزادی آمر قتل، ضربه سنگین و جبران ناپذیری به روند تحقیقات، کشف حقیقت و اجرای عدالت وارد خواهد ساخت و باعث تبانی با سایر متهمان و امحای آثار و دلایل اثبات جرم و تضییع خون به ناحق ریخته همکار وکیل مقتول مان خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

کوهپایه زاده ادعا کرد: پس از دستگیری آمر اصلی قتل و اقاریر صریح ایشان، بازپرس محترم اجازه مطالعه و دسترسی به پرونده را به اولیای دم و وکلای ایشان نمی دهد  و حتی ثبت لایحه نیز برای وکیل اولیای دم با محدودیت روبرو است. متاسفانه از بدو  تشکیل پرونده، بازپرس محترم که قانونا مسئول مستقیم جمع آوری دلایل و کشف حقیقت و اثبات جرم است، نه تنها اقدام موثری در جهت انجام وظایف قانونی خود انجام نداده است؛ بلکه اغلب دلایل و مدارک توسط اولیای دم و وکیل ایشان که به بازپرسی ارائه گردیده است، متاسفانه با بی توجهی روبرو شده و بعضاً با تاخیر و تعلل و اهمال و فرصت سوزی فراوان مورد بررسی قرار گرفته است و اینک بازپرس محترم پرونده برخلاف قوانین و مقررات امکان دسترسی و مطالعه پرونده را برای اولیای دم و وکیل ایشان مسدود کرده است و این مهم بدون صدور قرار قانونی و ابلاغ که امکان اعتراض برای ذی حق  ملحوظ قرار گیرد، انجام شده است.

پرونده ۱۱۶۰ میلیاردی پولشویی آمر به قتل

وی با بیان اینکه آزادی آمر قتل، همه زحمات و تلاش‌های پلیس آگاهی شاهرود در این خصوص و دستگیری عاملان قتل را  خنثی می سازد، ادامه داد: این گروه جنایتکار که سابقه قتل، آدم ربایی و قاچاق  اسلحه را دارند و اساساً آمرین قتل، وابسته به شبکه های مافیایی قمار و شرط بندی هستند و از اصحاب زور و زر بوده و پرونده اخلال در نظام اقتصادی آنها به مبلغ ۱۱۶۰ میلیارد تومان پولشویی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران مفتوح است، از هیچ تلاش و کوششی جهت انحراف مقام قضایی از کشف حقیقت تاکنون کوتاهی نکرده‌اند و متاسفانه با آزادی آمر قتل سرانجام در تحقق اهداف پلید و غیر انسانی خود موفق شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

کوهپایه زاده گفت: در حالی آمر اصلی قتل آزاد می گردد که با گذشت چندین روز از این آزادی، تازه تحقیقات از همسر او در دستور کار قرار گرفته است.

قوه قضاییه اجازه تضییع حق را ندهد

وی افزود: متاسفانه روند رسیدگی پرونده از مسیر عدالت و بی طرفی خارج شده است و  پدر سالخورده و داغ دیده مقتول به اینجانب اعلام کرده است از این قانون شکنی و اهمال و تخلفات به خدا پناه می برد و تظلم خواهی  و خونخواهی فرزند خود را نزد پروردگار فریاد می‌زند؛ لذا بار دیگر به عنوان وکیل اولیای دم پرونده از محضر ریاست قوه قضاییه استدعا دارم در صورت صلاحدید اجازه نفرمایند خون به ناحق ریخته شده همکار وکیل مرحوم جعفر آقایی این چنین آشکارا تضییع شود.

بیشتر بخوانید:

منبع: ایران اکونومیست

تذکر:

انتشار یادداشت، اخبار، مصاحبه‌ و … الزاما به معنای یکسان بودن دیدگاه هیأت تحریریه وکلاپرس با نگاه نویسنده، مصاحبه شونده و … آن مطلب نیست. به عبارت صریح‌تر انتشار مطلب به معنای تأیید محتوا از سوی وکلاپرس نیست.

‫۵ دیدگاه ها

    1. آقای عدالت ! حرف دیگری نداشتی؟ نمی دونستی همه چیز به تار مو بنده ؟ اصلأ « مو » در خیلی جاهای اساسی و مهم مورد مثال قرار می گیره مثل : عدالت ، ترازو ، پل صراط ، فاصله بهشت و جهنم ، دقت و نظم در کار ، ماست ، لای درز و …

  1. همانطور که انسانها یک دادگاه درونی ، بنام وجدان در بدن خود دارند ، دنیا هم وجدانی دارد ،مداری دارد که رصد میکند یا رصد میشود و آدم بد را مجازات خواهد کرد حتی اگر به دلایلی با قاتلی برخورد لازم نشود.

  2. ابتذال شر ،شما وکلا در همه گیر شدن و عادی شدن شر نقش بسزایی دارید چقدر زندگی هایی که با وسوسه گرفتن مهریه توسط زن به نابودی کشیده شد شماها سوفیست هستید و در مقابل طبیعتی که پاسخگو نبودید با قهر روبرو خواهید شد شما هیچگاه به یک شهروند دارای دغدغه سیاسی تبدیل نخواهید شد و در دالان تو درتوی اقتصاد خواهید ماند

  3. شماها عجب آدم هایی هستید ! با اینکه درس حقوق خوندید ولی نمی تونید درک کنید هیچگاه در جهان عدالت وجود نداشته و ندارد و نخواهد داشت . این فقط یک آرزو هست که انسان باهاش خوش و خرم هست !!! عدالت خواستن از دستگاهی که بطور سلیقه ای به قوانین عمل میکنه تقریبا محاله . بابک زنجانی یک دهه پیش محکوم به اعدام شده ولی در حال زندگی هست ولی یک بی پناه رو بجرم آتش زدن سطل آشغال !چند روزه محکوم و اعدام میکنند !!!! اونوقت شما دنبال عدالت هستید ؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا