اخبار صنفیویژه

آخرین مظنون در پرونده قتل وکیل شاهرودی دستگیر شد

وکلاپرس– رئیس کل دادگستری استان سمنان از دستگیری و بازداشت آخرین مظنون پرونده قتل وکیل محمد جعفر آقایی که سال گذشته در مقابل همسر و فرزندش با ضرب گلوله به قتل رسیده بود، خبر داد.

به گزارش وکلاپرس، وکیل محمودرضا جعفرآقائی بامداد روز عاشورای سال گذشته مورخ ۱۷ مرداد ماه مقابل منزلش در شهر شاهرود با شلیک چند گلوله به قتل رسید.

در حالی که فرمانده انتظامی استان سمنان در اسفند ماه سال گذشته، خبر از بازداشت ۴ متهم که در قتل وکیل جعفر آقایی مشارکت داشته اند خبر داده بود، رئیس کل دادگستری استان سمنان در خبری جدید عنوان کرده است که آخرین مظنون به قتل این پرونده با رصد اطلاعاتی تیم یکپارچه ضابطین عام و خاص، در یک استان دیگر شناسایی و دستگیر شده است.

بیشتر بخوانید:

رئیس کل دادگستری استان سمنان در توضیح جزئیات این خبر عنوان کرد: سال گذشته بود که مرحوم جعفرآقایی، وکیل شاهرودی به قتل رسید و دستورات قضایی جهت شناسایی و دستگیری عوامل این پرونده صادر شد.

وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شده بود که قتل توسط چند نفر با برنامه‌ریزی قبلی انجام شده و در همین راستا مظنونین دستگیر و تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند اما مباشر اصلی شناسایی نشده بود.

رئیس کل دادگستری استان سمنان در ادامه عنوان کرد: در مرداد، به ضابطین عام و خاص شاهرود در جلسه شورای تأمین دستور داده شد تا با تشکیل یک تیم هماهنگ و یکپارچه، هرچه سریع‌تر آخرین مظنون قتل وکیل مرحوم جعفر آقایی را شناسایی و دستگیر کنند.

دستگیری آخرین مظنون به قتل وکیل جعفر آقایی در یک استان دیگر

این مقام قضایی از دستگیری این شخص در استان دیگری خبر داد و گفت: در شامگاه شنبه ۱۸ شهریور، آخرین مظنون به قتل این پرونده با رصد اطلاعاتی تیم یکپارچه ضابطین عام و خاص، در یک استان دیگر شناسایی و دستور دستگیری و انتقال وی به محل وقوع جرم صادر شد.

وی در پایان اظهار کرد: پس از معرفی مظنون دستگیرشده به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شاهرود و بازسازی صحنه وقوع جرم، قاتل به قتل مرحوم جعفرآقایی اعتراف کرد و با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.

منبع: میزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا