اخبار

وکیل نیکبخت: اجرای حکم شلاق‌ داوود رفیعی درخواست وزیر کار نبود

وکلاپرس- وکیل صالح نیکبخت ادعا کرد: اجرای حکم شلاق «داوود رفیعی» با پیگیری مدعی‌العموم بوده و علی ربیعی به عنوان شاکی خصوصی در این حکم، مداخله ‌ای نداشته است.

به گزارش وکلاپرس به نقل از ایرنا، وکیل صالح نیکبخت با بیان اینکه مدعی العموم پیگیر اجرای حکم شلاق کارگر شده است، ادعا کرد: ربیعی(وزیر سابق کار) و وزارت کار از داوود رفیعی کارگری که مجازات شلاق برای او اجرا شده، شکایت نکرده بود و من هم متاسفم که حکم مجازات شلاق در مورد او اجرا شد.

وی با بیان اینکه من وکیل داوود رفیعی کارگری که حکم شلاق برای او اجرا شده است، بودم، اضافه کرد: وی پرونده‌ های متعددی با مدیران یکی از شرکت های خودروسازی داشت. رفیعی یکی از افراد صادقی بود که دقیقا جرایم وی از مصادیق جرم سیاسی کنونی بوده و نه به عنوان نفع شخص،  او مدافع کارگران اخراجی آن شرکت خودروسازی بود.

اجرای حکم شلاق‌ داوود رفیعی درخواست وزیر کار نبود
اجرای حکم شلاق‌ داوود رفیعی درخواست وزیر کار نبود

نیکبخت خاطرنشان کرد: البته در پرونده ای که داوود رفیعی به مجازات شلاق محکوم شده بود، من وکالت وی را نداشتم ولی در جریان کل ماجرا هستم.

این وکیل دادگستری مدعی شد: در حقیقت نه آقای ربیعی و نه وزارت کار از این کارگر شکایت نکرده بودند اما چون آنها پلاکاردهایی را برافراشته بودند و در آنجا هم نوشته بودند هم مرگ بر آمریکا و هم مرگ بر وزیر کار، ظاهرا گزارشی توسط ماموران انتظامی از این اقدام تهیه شده بود و رفیعی نه به خاطر مرگ بر آمریکا گفتن، بلکه به خاطر مرگ بر ربیعی وزیر کار وقت به عنوان جرم عمومی و به عنوان مجازات توهین مشدد نسبت به مقامات دولتی در حین انجام وظیفه، محکوم شده بود.

نیکبخت با بیان اینکه مدعی العموم پیگیر اجرای حکم بوده و ربیعی به عنوان شاکی خصوصی در این مورد مداخله ای نداشته است، اضافه کرد: افزون بر این وقتی موضوع را داوود رفیعی با من مطرح کرد از طریق «عباس عبدی» از ربیعی خواستم تا وی اعلام کند که او شاکی نیست که شاید این مجازات تبدیل شود.

بیشتر بخوانید:

وی خاطر نشان کرد: این کار صورت گرفت، اما به دلیلی که نمی دانم به این اقدام، ترتیب اثر داده نشد و دیدیم که حکم مجازات اجرا شده است.

به گزارش ایرنا، علی ربیعی سخنگوی دولت با اشاره به انتشار خبری درباره شلاق‌خوردن یک کارگر، گفت: اعتقادی به شکایت ندارم، ‌متاسفم از فضای غیرمنصفانه کنونی که عده‌ای بدون هیچ اطلاعی، قضاوت می‌کنند و می‌نویسند.

ربیعی در صفحه شخصی خود در پیام رسان توئیتر نوشت:

در بدخوابی نیمه شب در اندیشه فرجامِ برجام و جامعه، به عادت بد همیشگی سری به فضای مجازی زدم.

با تعجب، خبری تاسف ‌انگیز در مورد ‌شلاق خوردن یک ‌کارگر دیدم. نمی‌ دانم اتهام او چیست، اما من تاکنون در طول عمرم از هیچ کارگر و زحمتکشی شکایتی نکرده ‌ام.

در طول دوران وزارتم، صرفا برای یک شکایت دستور پیگیری دادم آن‌ هم در مورد آخرین رییس سازمان تامین اجتماعی در دولت دهم بود.

به یاد دارم «عباس عبدی» اوایل فروردین ۹۸، به نقل از وکیل خوشنام کشور صالح نیکبخت که وکیل این کارگر بود از من خواست برای رفع شبهه، نامه ای تنظیم کنم.

من با وی صحبت کردم که هر متن موثری که لازم می‌ داند تنظیم کرده تا امضا کنم.

اتفاقا در خط چهارم قبل از “شکایت ندارم” خودم واژه “نداشته” را هم اضافه کردم. چون اساسا نه تنها اعتقادی به ‌شکایت ندارم بلکه به گواه همگان، وزارت کار و دفتر من همیشه محلی برای تظلم خواهی کارگران بوده است.

من حتی حاضر نشدم عامل فوت فرزندم که به جرم قتل غیرعمد عازم زندان بود یک روز به زندان برود و رضایت دادم. من دلیل شلاق خوردن این کارگر را نمی دانم اما شلاق بر تن هر انسان و کارگری نگرانم کرده و آزارم می‌ هد.

آقای نیکبخت وکیل این کارگر، شاهد صادقی برای کل این ماجراست‌ ‌متاسفم از فضای غیرمنصفانه کنونی که عده ا بدون هیچ اطلاعی، قضاوت می کنند و می نویسند و…

منبع: ایرنا

عضویت
اطلاع رسانی
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا