اخبار

وکیل مدافع محمدعلی نجفی: برای موکلم درخواست آزادی مشروط داده‌ام

وکلاپرس- وکیل محمدعلی نجفی با بیان اینکه موکلش یک سوم از دوران حبس را گذرانده است گفت: تقاضای آزادی مشروط را دادیم ولی هنوز با آن موافقت نشده است.

به گزارش وکلاپرس نقل از ایسنا، حمیدرضا گودرزی اظهار کرد: موکلم در ایام عید به مرخصی آمد و همان روز اول تب و لرز داشت و بعد از آزمایش مشخص شد کرونا دارد و ۱۵ روز قرنطینه شد. پس از پایان قرنطینه و بهبودی، موکلم دوباره به زندان بازگشت.

وی با بیان اینکه موکلش یک سوم از دوران حبس را گذرانده است گفت: باتوجه به موکلم یک سوم از دوران حبس خود را گذرانده است مشمول آزادی مشروط می شود و ما تقاضای آزادی مشروط را دادیم ولی هنوز با آن موافقت نشده است.

بیشتر بخوانید:

گفتنی است ۷ خردادماه سال ۹۸، میترا استاد (همسر دوم محمدعلی نجفی) با شلیک گلوله به قتل رسید. عصر همان روز نجفی به قتل همسرش اعتراف و انگیزه خود را اختلافات خانوادگی عنوان کرد.

اتهامات نجفی در این پرونده قتل عمد میترا استاد، حمل و نگهداری سلاح غیر مجاز و ایراد صدمه بدنی عمدی منتهی به جرح (غیر فوتی) بود.

در دور اول رسیدگی به این پرونده سه جلسه دادگاه در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک تهران در سال ۹۸ به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار و نجفی با احراز قتل عمد میترا استاد به قصاص محکوم شد. اما برادر میترا استاد با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود از اعلام رضایت از قصاص نجفی خبر داد.

شهریورماه سال ۹۸ حکم شعبه نهم دادگاه کیفری یک تهران در پرونده محمدعلی نجفی با اتهام قتل میترا استاد که برای تجدیدنظرخواهی به دیوان عالی کشور ارسال شده بود، از سوی این مرجع قضایی نقض شد و برای رفع نقص تحقیقات و تکمیل آن به شعبه بدوی رسیدگی کننده به پرونده – شعبه ۹ دادگاه کیفری یک تهران-  اعاده شد.

در دور دوم رسیدگی به پرونده، دو جلسه دادگاه در ششم و نهم آذرماه سال ۹۸ در شعبه نهم دادگاه کیفری یک تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد و دادگاه مجددا قتل عمد را محرز دانست اما این بار با توجه به رضایت اولیای دم، قصاص منتفی و نجفی به ۷ سال و نیم حبس محکوم شد. نجفی به این حکم اعتراض کرد و پرونده به شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور ارجاع شد. دیوان عالی کشور بار دیگر حکم پرونده را نقض کرد و این بار پرونده را به شعبه هم عرض صادرکننده رای بدوی -شعبه ۱۰ دادگاه کیفری یک تهران- فرستاد.

در دور سوم رسیدگی به پرونده، ۱۴ اردیبهشت سال ۹۹ شعبه ۱۰ دادگاه کیفری یک تهران به ریاست قاضی متین راسخ یک جلسه دیگر رسیدگی برگزار شد و دادگاه دوباره قتل عمد تشخیص داد و نجفی به ۶ سال و نیم حبس تعزیری محکوم شد.

نهایتا پس از یک سال اختلاف قضایی درباره پرونده قتل میترا استاد، دیوان عالی کشور در ۲۵ شهریورماه ۹۹ با تأیید رأی دادگاه کیفری اقدام محمدعلی نجفی را «قتل عمد» دانست. در پایان رای‌ گیری هیات عمومی دیوان عالی کشور، حجت الاسلام مرتضوی مقدم رییس دیوان عالی اعلام کرد: از بین ۶۶ قاضی، ۳۹ نفر رأی دادگاه کیفری یک (قتل عمد) را تایید کردند و ۲۷ قاضی با حکم شعبه ۴۱ دیوان عالی (قتل شبه‌عمد) موافق بودند. براین اساس قتل عمد است.

منبع: ایسنا

خرید آنلاین کتاب حقوقی و وکالت و قوانین و کتب کاربردی حقوق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا