اخبار صنفیویژه

۱ تا ۷ اسفند ؛ هفته وکیل مدافع و گرامیداشت استقلال کانون وکلای دادگستری

وکلاپرس _ هفت اسفند سال ۱۳۳۱ لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری بر مبنای اختیارات قانونی نخست وزیر وقت، مرحوم دکتر محمد مصدق، به تصویب رسید.

به گزارش وکلاپرس، هر ساله از یک تا هفت اسفند ماه به عنوان هفته گرامیداشت استقلال کانون وکلای دادگستری و پاسداشت استقلال وکیل مدافع شناخته شده و کانون‌های وکلا در این ایام جشن استقلال می‌گیرند.

بیشتر بخوانید:

با تصویب لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری در ۷ اسفند، کانون‌ وکلای دادگستری که از سال ۱۳۰۹ رسما شروع به کار کرده بود، از وزارت دادگستری وقت مستقل شد و به صورت خود انتظام ادامه کار داد.

دکتر محمد شاهکار که به عنوان عضو اصلی در هیات مدیره دوره ششم کانون وکلا حضور داشت در جلسه ۲۵ اسفند ۱۳۳۱ پیشنهاد کرد روز ۷ اسفند به منظور گرامیداشت سالروز تصویب لایحه قانونی استقلال کانون وکلا به نام روز «عید استقلال کانون وکلا» هر سال جشن گرفته شود.

این پیشنهاد دکتر شاهکار به اتفاق آرا به تصویب هیات مدیره کانون وکلا رسید و از آن زمان تاکنون روز ۷ اسفند به عنوان روز جشن استقلال توسط وکلای دادگستری ایران گرامی داشته می شود.

بیشتر بخوانید:

وکلاپرس ضمن تبریک روز استقلال کانون وکلای دادگستری و گرامی داشتن هفته وکیل مدافع، برنامه های کانون های وکلای دادگستری در هفته جاری را به اطلاع شما مخاطبین عزیز خواهد رساند.

طرح پوستر بالا به عنوان طرح برتر توسط اتحادیه سراسری کانون های وکلا دادگستری ایران (اسکودا) انتخاب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا