اخبار صنفیویژه

کیفرخواست قاتل وکیل شاهرودی محمودرضا جعفر آقایی صادر شد

وکلاپرس- محمدجعفر عبدالهی رئیس کل دادگستری استان سمنان از صدور کیفرخواست برای مباشر در قتل وکیل مرحوم محمود رضا جعفر آقایی خبر داد.

به گزارش وکلاپرس، مرحوم محمودرضا جعفر آقایی وکیل شاهرودی بامداد روز ۱۷ مرداد (بامداد روز عاشورا) ۱۴۰۱ در حضور همسر و فرزندش با شلیک گلوله به قتل رسید.

رئیس کل دادگستری استان سمنان از صدور قرار جلب به دادرسی برای هشت نفر در این پرونده خبر داده و اتهامات این افراد معاونت در قتل و کمک به خلاصی متهم اعلام شده است.

بیشتر بخوانید:

محمدجعفر عبدالهی رئیس کل دادگستری استان سمنان گفت: شهریور ماه سال جاری آخرین مظنون به قتل وکیل شاهرودی در یکی از استان‌ها شناسایی و دستور دستگیری و انتقال وی به محل وقوع جرم صادر شد.

وی ادامه داد: پس از بازسازی صحنه وقوع جرم، مظنون به قتل مرحوم جعفرآقایی اعتراف کرد و دستورات قضایی لازم در جهت رسیدگی سریع و دقیق به پرونده صادر شد.

رئیس کل دادگستری استان سمنان گفت: در ارتباط با این پرونده برای هشت نفر قرار جلب به دادرسی با اتهاماتی از قبیل: مباشرت و معاونت در قتل و کمک به خلاصی متهم صادر شده است و در کیفرخواست از دادگاه صالح، اشد مجازات برای قاتل و معاونان در بزه درخواست شده است.

عبدالهی تصریح کرد: امنیت مولفه‌ای است که به هیچ عنوان نباید خدشه‌دار شود. وقتی افرادی با برنامه‌ریزی قبلی قصد تعرض به آزادی مشروع شهروندان را دارند باید منتظر برخورد قانونی و عبرت آموز دستگاه قضایی باشند.

منبع: میزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا