اخبار

کلاهبرداری ۷ میلیارد تومانی وکیل قلابی در تهران با جعل سربرگ یکی از وکلای مشهور

وکلاپرس- رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری فردی که با جعل عنوان وکیل دادگستری ۷۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از ایسنا، سردار علی ولی‌پور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: درپی مراجعه یکی از شهروندان به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ و طرح شکایت از یک فقره کلاهبرداری، کارآگاهان در جریان وقوع  کلاهبرداری با جعل عنوان وکیل دادگستری  قرار گرفته و رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار دادند.

وی افزود: در جریان این بررسی‌ها مشخص شد که شاکی در سال ۱۳۹۸ با متهم که مدعی بود وکیل دادگستری و کارآموز یکی وکلای خبره تهران است، آشنا شده و این فرد ادعا کرده که فردی ذی‌نفوذ در دستگاه قضایی است. در همین راستا نیز شاکی مبلغ ۷۰ میلیارد ریال به او پرداخته کرده اما طی این مدت متهم از انجام امورات مربوط به وکالت طفره رفته است.

جعل سربرگ یکی از وکلای مشهور

وی با اشاره به نتایج بررسی‌های پلیسی گفت: تحقیقات پلیسی نشان از این داشت مهتم با جعل سربرگ یکی از وکلای مشهور اقدام به تنظیم قرارداد با مالباخته کرده است و زمانی که متهم از انجام امورات مربوط به وکالت طفره رفته شاکی به دفتر وکیل مشهور مراجعه و متوجه شده چنین فردی در دفتر وکیل مشهور مشغول به کار نیست.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه در استعلام های پلیسی مشخص شد که متهم جعل عنوان کرده و اصلا وکیل دادگستری نیست، افزود: در تحقیقات پلیسی هویت و مخفیگاه متهم در محدوده پل صدر تهران شناسایی شد و ماموران پس از هماهنگی های قضائی و اخذ مجوز این فرد را در مخفیگاهش دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

بیشتر بخوانید:

ولی‌پور گودرزی با اشاره به انتقال متهم به مقر انتظامی و انجام بازجویی از وی، گفت: این فرد در جریان بازجویی‌ها به جرم ارتکابی اعتراف کرد و به همراه پرونده متشکله و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد. تحقیقات کارآگاهان برای کشف سایر جرایم احتمالی از سوی این فرد نیز همچنان ادامه دارد.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا