اخبار کانون هاویژه

کانون وکلای ایلام ۳۰۰ میلیون تومان برای برگزاری جشن استقلال کانون وکلا هزینه می کند

وکلاپرس _ کانون وکلای دادگستری ایلام در یک اقدام شفافیت زا اعلام کرد که ۳۰۰ میلیون تومان برای برگزاری جشن استقلال کانون وکلای سال جاری هزینه می کند.

به گزارش وکلاپرس، کانون وکلای ایلام در جلسه اخیر هیأت مدیره خود تصویب کرد بابت جشن هفت اسفند مبلغ سه میلیارد ریال هزینه کند.

کانون وکلای ایلام را باید اولین کانونی دانست که به صورت شفاف مبلغ مصوب خود برای برگزاری جشن استقلال کانون وکلای دادگستری را اعلان عمومی کرده است.

بیشتر بخوانید:

علی رغم این اقدام شجاعانه کانون ایلام، جزئیات هزینه کرد مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان برای بخش‌های مختلف جشن استقلال هنوز اعلام نشده است.

صورت جلسه هیأت مدیره کانون وکلای ایلام

متن مصوبات جلسه روز گذشته هیأت مدیره به نقل از روابط عمومی کانون وکلای دادگستری ایلام به شرح زیر است:

جلسه فوق العاده هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری ایلام ساعت ۱۳:۰۰  روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۲.۱۱.۲۹ برگزار گردید:

۱- مصوب گردید مبلغ ۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال جهت برگزاری جشن استقلال کانون وکلای دادگستری هزینه گردد.

۲- بنا بر درخواست بازرس هئیت مدیره مقرر گردید با کارشناس حسابداری و مالی قراردادی جهت حسابرسی مالی کانون منعقد و نتیجه در جلسه مجمع عمومی اعلام گردد.

نگاهی به فلسفه جشن استقلال و هفت اسفند

لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری نخستین بار در تاریخ ۷ اسفند ۱۳۳۱ با استفاده از اختیارات قانونی نخست وزیر مرحوم دکتر محمد مصدق، توسط ایشان تصویب و ابلاغ شد.

پس از وقوع کودتای ننگین ۲۸ مرداد ۱۳۳۲، دولت کودتا از میان همه لوایح مصوب مرحوم دکتر مصدق، فقط لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری را جهت تصویب مجدد به مجلسین ارسال کرد.

دکتر محمد شاهکار که به عنوان عضو اصلی در هیات مدیره دوره ششم کانون وکلا حضور داشت در جلسه ۲۵ اسفند ۱۳۳۱ پیشنهاد کرد که روز ۷ اسفند به منظور گرامیداشت سالروز تصویب لایحه قانونی استقلال کانون وکلا به نام روز «عید استقلال کانون وکلا» هر سال جشن گرفته شود.

این پیشنهاد دکتر شاهکار به اتفاق آرا به تصویب هیات مدیره کانون وکلا رسید و حقوقدانان و وکلای دادگستری به منظور گرامیداشت تصویب لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری، روز هفتم اسفند را به عنوان روز استقلال کانون وکلا و وکیل دادگستری نام نهادند.

بیشتر بخوانید:

هر ساله از یک تا هفت اسفند ماه به عنوان هفته گرامیداشت استقلال کانون وکلای دادگستری و پاسداشت استقلال وکیل مدافع شناخته شده و کانون‌های وکلا در این ایام جشن استقلال می‌گیرند.

با تصویب لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری در ۷ اسفند، کانون‌ وکلای دادگستری که از سال ۱۳۰۹ رسما شروع به کار کرده بود، از قوه قضاییه منتزع و مستقل شد و به صورت خود انتظام ادامه کار داد.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا