اخبار صنفیویژه

پیش نویس آیین نامه لایحه استقلال نهایی شد

وکلاپرس ـ رییس کانون وکلای آذربایجان شرقی خبر از نهایی شدن متن پیش نویس آیین نامه لایحه استقلال داد.

به گزارش وکلاپرس، عبدالله شریبانی، رییس کانون وکلای آذربایجان شرقی، در پستی اینستاگرامی خبر از نهایی شدن متن پیش نویس آیین نامه لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری داد.

عبدالله شریبانی که یکی از اعضای کارگروه ۶ نفره متشکل از رؤسای کانون های وکلای مرکز، آذربایجان شرقی، گلستان، خوزستان، خراسان و کرمان است، در پستی اینستاگرامی از تهیه متن کامل پیش نویس آیین نامه لایحه استقلال خبر داد.

بیشتر بخوانید: تهیه نسخه نهایی پیش نویس آیین نامه لایحه استقلال در خوزستان

وی در پست اینستاگرامی نوشت:

جلسه پایانی کارگروه تدوین آیین نامه لایحه استقلال و سخنی با همکاران محترم پس از ماه ها تلاش و جلسات هیات مدیره کانون های وکلای دادگستری کشور و اجناس های مکرر روسای کانون ها و مذاکرات متعدد با مقامات ارشد دستگاه قضایی کشور، امروز آخرین جلسه کارگروه لایحه تدوین آیین نامه استقلال در محل اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران برگزار گردید و پیش نویس نهایی آیین نامه لایحه استقلال تدوین شد.

طی چندین ماه گذشته بی تردید موضوع آیین نامه لایحه استقلال و مسائل پیرامونی آن، مهمترین دغدغه اعضای جامعه وکالت کشور در پاسداشت از میراث کهن استقلال بود که با پایمردی اعضای جامعه وکالت و هوشمندی و همدلی قاطبه مدیران صنف، آیین نامه پیشنهادی قوه محترم قضائیه که در شرف ابلاغ بود، متوقف گردید و فعلا تدابیر خوبی برای تدوین آیین نامه جدید با حفظ استقلال نهاد وکالت پیش‌بینی شده است که تشکیل این کارگروه مذکور برای تدوین پیش نویس آیین‌نامه که طی توافق با قوه قضاییه صورت پذیرفت، گامی مهم در این راستا تلقی می گردد.

درباره کارگروه تنظیم پیشنهادهای اصلاحی آیین نامه لایحه استقلال بیشتر بدانید

در این مجال بر خود وظیفه می دانم که از دغدغه مندی تک تک اعضای جامعه وکالت که با واکنش‌های قانونی و منطقی، صدای واحد جامعه وکالت را به گوش متولیان امر رساندند، از مدیران و روسای محترم کانون های وکلای دادگستری سراسر کشور که با همدلی و تدبیر، گفت و گوی عزت مدار را بر تقابل پر هزینه ترجیح دادند، از پیشکسوتان معظم صنف وکالت در استان و کشور که با حساسیت پیگیر موضوع بودند و از اعضای محترم کارگروه که با تحمل رنج ناشی از سفرهای مکرر علی‌رغم خطرات ابتلا به ویروس کرونا، پیش نویس اولیه آیین نامه را تدوین نهایی نمودند، کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم. امید آن دارم که با موفقیت مدیران کانون ها در تداوم این مسیر اقدام و حاصل شدن فرجام نیک برای موضوع آیین نامه، تلاشهای انجام ای اصابت به واقع کند.

خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار

گفتنی است کارگروه «تدوین پیش نویس آیین نامه لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری» با رأی رؤسای کانون های وکلا و ابلاغ ریاست سابق اسکودا شروع به کار کرده و به صورت مستمر از نیمه مرداد ماه سال جاری به تدوین این پیش نویس پرداختند.

بنا به وعده داده شده، پیش بینی می شود متن نهایی شده تا روزهای آینده در دسترس کانون های وکلا و وکلای دادگستری برای مطالعه و بررسی بیشتر قرار بگیرد.

پستی اینستاگرامی عبدالله شریبانی درباره پیش نویس آیین نامه لایحه استقلال
پستی اینستاگرامی عبدالله شریبانی درباره پیش نویس آیین نامه لایحه استقلال
خرید آنلاین کتاب حقوقی و وکالت و قوانین و کتب کاربردی حقوق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا