اخبار

وکیل گوگل: ما به دنبال اقدامات ضد رقابتی نیستیم و مشتریان ما احمق نیستند

وکلاپرس- در شرایطی که گوگل به علت سوء استفاده از تسلط انحصاری خود بر بازار اروپا ۵ میلیارد دلار جریمه شده، وکیل این شرکت با رد این ادعا و از تصمیم اتحادیه اروپا واکنش  به شدت انتقاد کرد.

به گزارش وکلاپرس و به نقل از رویترز، مردیت پیکفورد وکیل گوگل روز گذشته در واکنش به تصمیم دادگاه عمومی اتحادیه اروپا، گفت: میلیاردها نفر در جهان از گوگل به خاطر خدمات خوب آن استفاده می‌کنند، نه بدان علت که این شرکت قراردادهایی را برای حفظ توان رقابتی خود منعقد کرده است. مشتریان ما احمق نیستند!

تسلط گوگل بر بازار اندروید

نیکلاس خان وکیل اتحادیه اروپا توافقنامه های گوگل را که تولیدکنندگان تلفن را مجبور به نصب Google Search ، مرورگر Chrome و فروشگاه برنامه Google Play در دستگاه های Android خود و پرداختهای مربوط به پیش نصب Google Search فقط به عنوان رفتار های خلاف قانون گوگل برشمرد.

بیشتر بخوانید: اتحادیه بین المللی وکلا تحریم ICC را محکوم کرد

همچنین وکیل کمیسیون اروپا در این مورد گفته است این معاملات نشان می‌دهد گوگل عملاً کاری کرده که قضات تصمیم کمیسیون و جریمه آن را تأیید کنند. رویه‌های گوگل نشان می‌دهد جریمه این شرکت کاملاً صحیح بوده است

سوء استفاده گوگل از تسلط انحصاری بر بازار

علت جریمه بی سابقه گوگل توسط کمیسیون اروپایی، سوءاستفاده این شرکت از تسلط انحصاری بر بازار سیستم‌های عامل برای از میدان به در کردن رقبا و تداوم تسلط بر بازار جستجوگرهای اینترنتی از سال ۲۰۱۱ به بعد عنوان شده است.

بیشتر بخوانید: کامبیز نوروزی : اقدام روبیکا جنبه عمومی دارد و دادستان می‌تواند وارد موضوع شود

وکیل گوگل در واکنش به این اتهامات گفته است: علت استفاده میلیاردها نفر از خدمات جستجوی گوگل به صورت روزمره، سوءاستفاده آن از تسلطش بر بازار نیست. علت این مساله برتری خدمات آن است. قراردادهای گوگل با دیگر شرکت‌ها ضد رقابتی نیست و این شرکت رفتار رقابتی را تضمین کرده است.

شکایت FairSearch علیه گوگل باعث تشکیل پرونده کمیسیون شد و همچنین سایر رقبای گوگل می‌گویند گوگل از هر ابزاری برای کنار زدن رقبای خود حتی در مقیاس کوچک استفاده کرده و گاهی با صرف مبالغ کلان تلاش می‌کند این شرکت‌ها را خریداری کند.

منبع: رویترز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا