اخبار

وکیل مصطفی نیلی: حکم محکومیت کیفری ۱۱ فعال حقوق زنان در استان گیلان صادر شد

برای۱۱ نفر، مجموعا بیش از ۶٠ سال حکم حبس صادر شد

وکلاپرس _ وکیل مدافع دو تن از فعالان حقوق زنان، از صدور حکم موکلینش خبر داد و همچنین اعلام کرد شعبه ۳ دادگاه انقلاب رشت برای ١١ فعال حقوق زنان گیلان مجموعا بیشتر از ۶۰ سال مجازات حبس صادر کرده است.

به گزارش وکلاپرس به نقل از شرق، مصطفی نیلی (وکیل فروغ سمیع‌نیا و جلوه جواهری – فعالان حقوق زن در گیلان) با اشاره به نتیجه دادگاه برگزار شده برای این افراد، اظهار کرد: «جلسه رسیدگی به پرونده اسفند برگزار و هشت فروردین حکم دادگاه ابلاغ شد که بنا بر آن، برای ۱١ نفر، بیش از ۶۰ سال مجازات حبس تعیین شده است.»

بیشتر بخوانید:

اشد مجازات برای متهمان پرونده

وکیل نیلی درباره احکام صادره برای موکلانش گفت: «خانم فروغ سمیع‌نیا، به اتهام اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور، به ۳ سال و ۶ ماه و یک روز حبس و به اتهام عضویت در گروه غیرقانونی به ۲ سال و ۷ ماه و ۱۶ روز حبس تعزیری محکوم شد. خانم جلوه جواهری هم به اتهام تبلیغ علیه نظام، به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.»

این وکیل دادگستری همچنین تاکید کرد که بنا بر حکم دادگاه، مجازات اشد صادر شده برای متهمان این پرونده قابلیت اجرا خواهد داشت.

محکومیت ۹ تن از فعالان حقوق زنان

به گفته وکلای پرونده، شعبه سوم دادگاه انقلاب رشت همچنین زهره دادرس، فعال حقوق زنان را به اتهام تشکیل گروه غیرقانونی به ۶ سال و یک روز حبس و به اتهام اجتماع و تبانی برای برهم زدن امنیت کشور به ۳ سال و ۶ ماه و یک روز حبس تعزیری محکوم کرده است. همچنین سارا جهانی، متین یزدانی، یاسمین حشدری، شیوا شاه سیا، نگین رضایی، زهرا دادرس و‌ آزاده چاوشیان به اتهام اجتماع و تبانی، هرکدام  به ۳ سال و ۶ ماه و یک روز حبس و به اتهام عضویت در گروه غیرقانونی، هرکدام به ۲ سال و ۷ ماه و ۱۶ روز حبس تعزیری محکوم شدند.

این دادگاه همچنین هومن طاهری را به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم کرده است.

منبع: شرق

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا