اخبار

وکیل سوئدی حمید نوری : رای دادگاه تجدید نظر درباره موکلم بسیار ناامیدکننده بود

وکلاپرس _ وکیل سوئدی حمید نوری ضمن انتقاد از رای دادگاه تجدید نظر و تایید حکم حبس ابد شهروند ایرانی، گفت رای دادگاه درباره موکلم بسیار ناامیدکننده بود و دادگاه تصمیم نادرستی گرفته است.

به گزارش وکلاپرس، دادگاه تجدیدنظر سوئد روز ۲۸ آذر رای نهایی خود را درباره پرونده حمید نوری اعلام و حکم حبس ابد دادگاه بدوی را علیه این شهروند ایرانی تایید کرد.

بیشتر بخوانید:

حمید نوری، ۱۸ آبان ماه سال ۹۸ در زمان ورود به فرودگاه استکهلم سوئد به صورتی خشن و غیرقانونی توسط پلیس این کشور بازداشت و ۸ ماه تمام بدون هیچ گونه امکان تماس با خانواده یا دسترسی کنسولی در شرایطی شبیه به ربوده شدن نگه داری می شد.

پس از گذشت بیش از چهار سال از بازداشت حمید نوری، وی در گفت‌وگو با یک رسانه ایتالیایی از روند محاکمه و وضعیت خود در زندان سوئد انتقاد کرد و گفت: من به عنوان گروگان اینجا در بازداشت هستم؛ سوئد به یک گروگان نیاز داشت تا دولت ایران را تحت فشار قرار دهد.

دادگاه تجدیدنظر تصمیم نادرستی گرفت

به نقل از میزان، در همین رابطه توماس بودستروم (وکیل سوئدی حمید نوری) گفت: رای دادگاه تجدید نظر سوئد درباره حمید نوری بسیار ناامیدکننده بوده و این دادگاه تصمیم نادرستی را در این‌باره اتخاذ کرده است.

بودستروم، اظهار کرد: دادگاه‌های بدوی و تجدیدنظر سوئد دیدگاه متفاوتی را درباره آنچه باید به‌عنوان جنایت علیه حقوق بین‌المللی و ارتکاب قتل در نظر گرفته شود داشتند، اما نتایج و حکم هر دو دادگاه یکی است.

دادگاه دفاعیات وکلا را مورد بررسی و توجه قرار نداد

وکیل سوئدی حمید نوری درباره این موضوع که دادگاه تجدید نظر سوئد تا چه اندازه دفاعیات ارائه‌شده از سوی وکلای نوری را بررسی کرده، بیان کرد: اگرچه ما در جنبه‌های مختلف دفاعیاتی بسیار قوی ارائه کردیم، اما دادگاه، دفاعیات ما را مورد بررسی و توجه قرار نداد.

بیشتر بخوانید:

وی ضمن اشاره به مدت زمان حبس انفرادی حمید نوری در سوئد، تاکید کرد: حمید نوری در بیشتر دوره حبس خود در سلول انفرادی قرار داشته است.

وکیل حمید نوری در پایان با اشاره به‌ شکات و شاهدان پرونده حمید نوری، گفت: بسیاری از آنها دستور کار خود را داشتند که البته تلاش می کردند آن را مخفی کنند، اما این موضوع آشکار بود.

یک دیدگاه

  1. سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون
    خداوند دیرگیر است ولی شیر گیر است.
    دادگاه باید این …. را به اعدام با شدید ترین حالت محکوم و حکم را اجرا کند تا موجب التیام خانواده های شهیدان بشود . انشالله تمام دنیا نیز اینگونه عمل کنند و جنایتکاران بشریت را تحت تعقیب و محاکمه قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا