اخبار

وکیل توماج صالحی: درخواست فرجام خواهی از حکم اعدام در دیوان عالی کشور‌ به ثبت رسیده است

وکلاپرس- امیر رئیسیان وکیل مدافع توماج صالحی در حساب توئیترش از ثبت درخواست فرجام خواهی از دیوان عالی کشور‌ برای موکلش خبر داد.

به گزارش وکلاپرس، امیر رئیسیان در  حساب توئیترش درباره آخرین وضعیت این خواننده بازداشتی از ثبت درخواست فرجام خواهی حکم اعدام موکلش خبرداد و تاکید کرد که توماج صالحی یک روز پس از زمان اطلاع‌رسانی درباره حکم بدوی‌اش، ممنوع التماس شده و ملاقات‌های حضوری‌اش نیز به فیلم برداری مشروط شده است.

طبق گفت و گویی که این وکیل دادگستری با سایت خبری تحلیلی مدارا انجام داده است، یک روز پس از اطلاع رسانی درباره صدور حکم اعدام برای آقای توماج صالحی در دادگاه انقلاب اصفهان، تا امروز، او هیچ گونه تماس تلفنی‌ای با خانواده‌اش نداشته است. پیش از این نیز آقای صالحی فقط امکان تماس با پدرش را داشت و حتی برای برقراری تماس با ما به عنوان وکلایش، با محدودیت مواجه بود ولی همین تماس‌ها هم از روز اطلاع‌رسانی درباره حکم اعدام او ممنوع شده و امکان تماس با پدرش را ندارد.»

محدودیت در ملاقات‌های حضوری توماج صالحی

او از ایجاد محدودیت در ملاقات‌های حضوری توماج صالحی خبرداد و تصریح کرد: «پس از صدور حکم اعدام برای آقای صالحی، او تا امروز یک ملاقات حضوری با پدرش داشته ولی بعد از آن، ملاقات حضوری توماج صالحی به فیلم برداری از جلسه ملاقات مشروط شده است. همچنین مسئولان زندان به خانواده توماج اعلام کرده که برای فیلم برداری از ملاقات‌های حضوری، دستور قضائی دارد ولی دادگاه انقلاب اصفهان، شفاهاً به ما اعلام کرد که چنین دستوری صادر نکرده است. روز چهارشنبه، ۲۶ اردیبهشت هم دادگاه انقلاب اصفهان برای دومین بار به همکار ما در این پرونده اعلام کرد که چنین دستوری صادر نکرده است.

بیشتر بخوانید:

رئیسیان در ادامه  گفت: ما به این موضوع به صورت کتبی هم اعتراض کرده‌ایم ولی تا امروز پاسخی دریافت نکرده‌ایم. بنابراین آقای صالحی در حال حاضر امکان ملاقات حضوری هم ندارند چون او و خانواده‌اش شرط فیلم‌برداری از جلسه ملاقات را نپذیرفته‌اند. این در حالیست که در آیین نامه سازمان زندان‌ها و قانون آیین دادرسی کیفری، صراحتاً به حق زندانیان برای ملاقات و تماس با اعضای خانواده‌شان اشاره شده و ایجاد ممنوعیت در آن، با قوانین موضوعه همخوانی ندارد.»

ثبت فرجام خواهی توماج صالحی در دیوان عالی کشور

وکیل توماج صالحی در بخش پایانی اظهاراتش از ثبت فرجام خواهی توماج صالحی در دیوان عالی کشور خبرداد و گفت: «پس از صدور حکم بدوی علیه آقای صالحی، ما اعتراض خود را در دیوان عالی کشور ثبت کرده‌ایم. درخواست فرجام‌خواهی ما تقدیم دیوان عالی کشور شده و براساس قانون، پرونده باید ظرف روزهای آتی به دیوان ارسال شود. ما هم از آن به بعد منتظر تصمیم دیوان خواهیم ماند و امیدواریم این نهاد نیز با اتکا به قوانین، حکم صادره علیه آقای صالحی را نقض کند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا