اخبار قوه قضاییهویژه

نورالله قدرتی: بدون ترس از محکومیت‌ مجامع حقوقی بین‌المللی با عاملین شهادت بیش از ۱۰۰ مامور و ۴۰۰ شهروند برخورد می کنیم

معاون حقوقی قوه قضائیه: وکلا باید بدون ترس به تبیین و تشریح موضوعات بپردازند

وکلاپرس ـ حجت الاسلام قدرتی معاون حقوقی قوه قضائیه در دیدار با وکلا و کارشناسان رسمی استان ایلام بر اجرای عدالت در خصوص اعتراضات اخیر و گسترده کشور تاکید کرد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از مرکز رسانه و روابط عمومی دادگستری استان ایلام، دیدار حجت الاسلام والمسلمین قدرتی معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه با وکلا و کارشناسان رسمی استان ایلام در سالن همایش کوثر دادگستری ایلام برگزار شد.

در تمام مراحل وکلا یاری گر قاضی و بخشی از برقراری عدالت هستند

در ابتدای این دیدار دکتر علی‌محمدی رئیس کل دادگستری استان با اشاره به جلسات برگزار شده با وکلا و کارشناسان گفت: عدالت یکی از پایه های ایمان است و کارشناس و وکیل زمانی می توانند به دنبال احقاق حق باشند که ابتدا مومن باشند.

وی افزود: بخشی از برقراری عدالت در محاکم به کارشناسان و وکلا و بخشی دیگر به قضات برمی گردد.

دکتر علی محمدی برقراری عدالت در محاکم را در گرو فهم موضوع، علم به موضوع، داشتن صبر و رعایت بی طرفی از طرف قضات رسیدگی‌کننده دانست و گفت: در تمام این مراحل وکلا و کارشناسان یاریگر قاضی و بخشی از برقراری عدالت هستند. رئیس کل دادگستری استان ایلام تماس یک جانبه کارشناس با اصحاب دعوا را سم مهلک دانست و افزود: کارشناس باید به قوانین و مقررات و لوازم مورد نیاز مسلط باشد.

بیشتر بخوانید:

دکتر علی‌محمدی صدور رای صحیح در جریان رسیدگی توسط قاضی را با کمک وکلا و کارشناسان میسر دانست و از آنان خواست که با انجام درست کار و عمل به وظیفه شرعی خود به قاضی کمک کنند تا قاضی به علم و آگاهی و اقناع وجدانی در مورد صدور آراء برسد.

حجت الاسلام قدرتی: مصادیق قانونی محارب باید اعدام شوند

در ادامه این جلسه حجت الاسلام و المسلمین قدرتی در سخنانی اظهار داشت: مردم ایران از هر قومیت و مذهبی اعضای یک خانواده و دارای یک رسالت تاریخی اند که قبل از اسلام از و بعد از اسلام همواره با ظلم و ستم مبارزه کرده اند.

وی افزود: در شرایط فعلی که دشمن توان حمله نظامی را ندارد در حال تلاش برای تضعیف این مملکت با چشم طمع به حوزه های دیگر از جمله اجتماعی و حقوقی و اقتصادی و فرهنگی است و وظیفه قضات و وکلا دفاع از تمامیت ارضی و هویت ملی و ایرانی و اسلامی با سخن گفتن و قلم فرسایی در دفاع از حق است، تا چشم طمع دشمن به نابودی ما بریده شود و وکلا باید بدون ترس به تبیین و تشریح موضوعات بپردازند و از حق دفاع کنند.

بیشتر بخوانید:

معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه با اشاره به عدالت برخاسته از احکام و قوانین فقه و اجرای آن در همه ابعاد گفت: ما بدون توجه و ترس از محکومیت های مجامع حقوقی بین المللی با برهم زنندگان نظم و امنیت که عامل شهادت بیش از ۱۰۰ مامور و ۴۰۰ شهروند و به بار آوردن دو هزار میلیارد تومان خسارت به اموال عمومی و به آب و آتش کشیده شدن اموال مردم هستند برخورد می کنیم و مصادیق قانونی محارب باید اعدام شوند.

وی دفاع آمریکا و غرب را از حقوق بشر و زن در ایران بی پایه و دروغ دانست چرا که اروپا و آمریکا خود در طول تاریخ و به روایت آمار و ارقام بزرگ ترین ناقضان حقوق بشر هستند.

منبع: دادگستری استان ایلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا