اخبار مجلس شورای اسلامیویژه

نقدعلی رئیس هیأت رئیسه تحقیق و تفحص از کانون‌های وکلا و اسکودا شد

وکلاپرس ـ در جلسه امروز کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، اعضای هیئت رئیسه تحقیق و تفحص از عملکرد کانون‌های وکلای دادگستری انتخاب شدند.

به گزارش وکلاپرس به نقل از مهر، در جلسه عصر امروز (دوشنبه ۱۶ مرداد ماه) کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی اعضای هیأت رئیسه تحقیق و تفحص از عملکرد کانون‌های وکلای دادگستری انتخاب شدند.

بیشتر بخوانید:

بر این اساس، حجت‌الاسلام محمدتقی نقدعلی به عنوان رئیس، علی اصغر عنابستانی و علی خضریان به ترتیب به عنوان نواب رئیس اول و دوم و بهروز محبی نجم آبادی به عنوان دبیر این هیئت انتخاب شدند.

اسامی سایر اعضای هیأت تحقیق و تفحص به شرح زیر است:

حسینعلی حاجی دلیگانی، علی‌اصغر بسطامی، سیدمحمد مولوی، احمدحسین فلاحی، حسن نوروزی، سیدکاظم دلخوش، بهروز محبی نجم‌آبادی، علی‌اصغر عنابستانی، حسین رجایی، محمدتقی نقدعلی، مهدی باقری، نصرالله پژمانفر، سیدشمس‌الدین حسینی، رضا تقی‌پور و علی خضریان

‫۲۹ دیدگاه ها

  1. اقای نقدعلی علاوه بر مدرک حوزوی و حافظ کل قران با بنده در دانشگاه تهران حقوق خوانده و مدرک کارشناسی حقوقش را مطمئن هستم بقیه را نمیدانم … در مورد تحقیق و تفحص هم اگر تخلف یا …از سوی اسکودا صورت نگرفته نگران نباشید ، همکاران میتوانند از پس خودشان بر بیایند . بدون تحقیق و ادله صحبت نکنیم

   1. چرا دروغ میگی؟! همین الان اگه اسم ایشون رو سرچ کنید، در سایت مرکز پژوهش های مجلس، تحصیلات ایشون رو صرفاً حوزوی اعلام کردند. ضمناً، سوابق اجرایی ایشون جانشین اداره کل اوقاف و امور خیریه استان (احتمالا استان اصفهان) بوده والسلام!

  2. مدرک نماینده های مجلس نباید کمتر از ارشد یا سطح سه حوزه باشد … البته ممکن است کسی هر دو مدرک را داشته باشد ولی با یکی از مدارک برای مجلس اقدام کرده باشد و فقط یک مدرک را ثبت کرده باشد . ن عجیبه ن پیچیده .

 1. سلام
  دوستان البته فعلا حدود ۹۰۰۰ هزار سردفتر اسناد رسمی در سطح کشور فعالیت دارند و برای هر حوزه ثبتی در مدت یک سال سقفی برای حق التحریر از طرف سازمان تعین شده یعنی اگر دفترخانه ای در طول ۶ ماه از سال سقف حق التحریرش پر بشه مابقی ۶ ماه دیگه باید بیکار بمونه از طرف دیگه هزینه ها سرسام آور هر ماهه تغییر می کنه

 2. ان شالله موفق بشن تیم های لابی گری و انحصارگرا رو فروپاشی کنند و آبروی این نهاد مدنی رو برگردونن و بمعنی واقعی مدنی اش کنند.
  فعلا کانون، بینی اش رو بالا گرفته و هر قانونی رو که بخاد می شکنه و هرکاری بخاد میکنه.
  ملت بیچاره هم بدون وکیل و گرفتار دادگاهها
  جوانها هم سرخورده و بیکار و پشت آزمون ها گیر کرده و پول تو جیب موسسات کنکوری حقوق میریزن

  قانون خوانان قانون شکن باید تعقیب و مجازات بشن

  1. شما به فکر ملت نیستید شما به فکر لیسانسی هستید که از دانشگاه علمی کاربردی اونم به صورت مجازی اخذ کردید و انتظار دارید بهتون پروانه وکالت بدن تا با مال وجان ملت راحت بازی کنید

  2. در حال حاضر دارند نهاد وکالت را نابود می کنند! خوابید یا بیدار؟
   ایران الان مهد هر گونه فساد هستش، فکر کردی این مجلس بی سواد خودش می‌دونه داره چیکار میکنه؟ اینها فقط بله چشم قربان گو هستند! اون عنابستانی که می زنه زیر گوش مامور راهور چونکه تخلفش رو اعمال قانون کرده بود، واقعا شعور این رو داره که چنین چیزی رو بررسی کنه؟
   شنیدید کلی آخوند رو بدون امتحان حکم تصدی منصب قضاوت دادند؟ چرا از دانشجویان استفاده نکردند؟
   اگر الان کانونها زیر انواع هجمه قرار دارد فقط به دلیل ضعف دادگستری است که وکلا از قضات با سوادتر هستند.
   مرگ عدالت در حین وقوع است و وکلا سربازان عدالت هستند و مقرشان کانونهای مستقل وکلای دادگستری در معرض حمله! جامع مدنی وظیفه حمایت از این نهاد مستقل رو داره! تنها نهاد مستقل در کل کشور که میتونه مقابله کنه با حاکمیت رو دارید نابود می کنید! یعنی فرش قرمز پهن کردن برای دیکتاتورها!
   اینها رو شاید ده سال بعد با خون و جون خودتون درک کنید! مگر اینکه خواص جامعه با روشنگری به یاری نهاد مقدس وکالت بیایند!
   خواندید که در قرآن خداوند خود را وکیل هم معرفی کرده!

 3. بنده به عنوان مدرس دروس حقوق چندین سال است کسی نتوانست تابوی اسکودا را بشکند واقعا دم مجلس گرم وکلای دادگستری مار خوردند افعی شدن

   1. تعجب نداره، خوب دقیقا اون عده ای که به دنبال قانون تسهیل بودن، امثال ایشون هستن منتهی از نوع کله گنده ش که چون پروانه وکالت نداشتن، تو پرونده های میلیاردی واسطه بودن ولی الان به لطف این قانون دیگه مستقیما پرونده رو دست میگیرن و با کسی سهیم نیستن، وگرنه هیچ‌کس دلش به حال جوون ها نسوخته ، در غیر اینصورت باید تو سردفتری و قضاوت هم ورود میکردن.

  1. وای به حال دانشجویی که باید درس رو از چنین استادی یاد بگیره . خدا می‌دونه چی سر کلاس درس میدید که توی این اوضاع که با نمرات منفی دارن وکیل میگیرن آزمون قبول نمیشید

 4. واقعا دم مجلس گرم درود خدا ب طراح این طرح وبلعخص سیدشمس الدین حسینی در مجلس ،،،چون بعضی از کانون های واقعا برای خودش بت ساختن و بان بازی راه انداختن و فکر کردن هیچ دستی بالای دستشون نیست درود بر حقوق دانان مجلس

 5. بنظر نقدعلی داره ادا ریسی رو درمیاره و خودی از خودش نشون بده و عوام فریبی کنه ک شغل و اشتغال ایجاد کرده ، بعد بیادواسه ریاست جمهوری کاندید بشه ، سلام ریس جمهور اینده🤣🤣

 6. به هر قیمتی شده فعلآ باید در برابر زیاده خواهی های کانون وکلا و مرکز مشاوران گرفته بشه! دو سالی هست حتی یک وکیل هم نتوانسته پروانه بگیره و قبولی های دوسال پیش وکالت حتی پروانه کارآموزی هم نگرفتن! آخه تک خوری و حق خوری تا کی؟!🙁

 7. به نام خداوند
  باید بدونید از ابتدای تأسیس کانونهای وکلای دادگستری یک هیأت سه نفره مسئول تعیین ظرفیت هر دوره جذب کارآموز در کانونها بوده اند! که دو عضو این هیأت از دادگستری و یک عضو از کانون بوده است!!!!
  قوه قضائیه بوده که مانع افزایش تعداد وکلا می شده است! اگر تعداد وکلا کافی نبوده در تعیین ظرفیت افزایش می دادند، ۲ رای از دادگستری رای اکثریت می شده و مصوب می گردیده! چه بسا که همواره قوه قضائیه مخالف افزایش تعداد وکیل مستقل دادگستری بوده است.
  بعد از سالها خباثت قوه قضائیه که وکلای مستقل و با سواد را مزاحم صدور احکام دلخواه و دستوری خودشون می دیدند، بحث مرکز وکلای قوه قضائیه رو مطرح کردند اون هم با ماده ۱۷۸ قانون برنامه توسعه با تفسیر موسع از آن!!!!! و در پوشش حمایت از جوانان و حقوق مردم اومدن کانونهای وکلا را متهم کردند و متاسفانه مردم همیشه در صحنه ما، همیشه در غفلت بسر می برند و وارد بازی حکومت شدند!
  هدف هم در راستای فساد سیستماتیک این رژیم نابودی نهاد مقدس وکالت بوده است!
  و جان کلام اینکه هدف مرگ عدالت است، هشیار باشید!
  مجلس اگر راست می گوید و اهل تحقیق و تفحص است، برود وزارتخانه هابی مثل کشاورزی و راه و شهر سازی یا وزارت صنعت و معدن و تجارت یا وزارت نفت یا نهادهای مختلف که همچون قارچ های سمی افزایش یافته را بررسی کند!
  مجلس اگر واقعا انقلابی و پیرو دین و پیامبر است برود سازمان تبلیغات اسلامی را مورد تحقیق و تفحص قرار بدهد؛ در مملکتی که دین رسمی اسلام است سازمان تبلیغات اسلامی می خواهد چکار؟!
  مجلس چرا به جنگ ربا نمی رود؟ مگر این مجلس شورای اسلامی نیست؟ چرا باید شعار اسلامی بدهند، لکن بانکداری ما اسرائیلی باشد؟
  مجلس و در کل این حکومت اگر از راستگویان است، بروند سر وقت سازمان اوقاف که از دین مبین اسلام تنها همین یک سازمان مانده است که اگر حق مطلب در خصوص اوقاف رعایت بگردد ایران هرگز چهره هیچ فقیری را نخواهد دید! اما در این زمان اوقاف شده نان دانی برخی از ملت خور های بی دین!
  از ماست که بر ماست!
  در خانه اگر کس است یک حرف بس است!

 8. دقیقا مصداق همان کلام مولاامیرمومنان هست ،که باید خون گریست،تعیین تکلیف نخبه ها روبه کسی سپرده اند ،که هنوز سیلی قانون شکنی ایشان درصورت سرباز ازخاطره ها نرفته ،وای برما،دقیقادرتلاش هستند تامال وجان مردم روبسپارند به کسانی که لابه لای کتاب روبازنکنند ،طرفدارتنبل های آینده،جوانان رو تشویق به تنبلی میکنند باطرح تسهیل

  1. کسی که با قانون تسهیل رتبه یک را آورده تنبل و بیسواد هست؟
   حاضری با هم در یک آزمون آزمایشی رقابت کنیم؟

 9. با امتحانی مزخرفی که اینها گرفتن با اون سولات کیس و طولانی حقشونه شیرازه این دو نهاد از هم بپاشه و انحصار طلبی کانون و مرکز از بین بره انشاالله وکالت که آپلو هوا کردن نیست سواد میخواد که اکثرن دارن ولی کانون نمیزاره میگه هزار تا یکی بیاد

 10. بایدبساط این انحصار گران و حسودان را از کانون وکلا جمع کنند.خدا ازشان نگذرد که اجازه کار به این همه جوان لایق و بیکار را نمیدهند.

 11. من متاسفم برای طراحان سوالات آزمون وکالت امسال
  ای کاش این طراحان محترم یکبار هم شده بود نگاهی به کتاب سنجش واندازه گیری کتاب دکتر سیف می انداختند شاید مهارتی در طرح سوال پیدا می کردند سوآلات طولانی که نه در دنیا کاربرد دارند نه در آخرت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا