اخبار آزمون ها

نامه رییس کل دادگستری استان بوشهر به رئیس سازمان سنجش: ظرف یک هفته هزینه ثبت نام داوطلبان را مسترد کنید و حقوق از دست رفته جبران شود

وکلاپرس– رییس کل دادگستری استان بوشهر در ادامه پیگیری های خرابی سیستم تهویه سرمایشی یکی از حوزه های برگزاری آزمون مرکز وکلای قوه قضائیه، نامه ای به رئیس سازمان سنجش ارسال کرد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از میزان رییس کل دادگستری استان بوشهر پس از ورود به موضوع خرابی سیستم سرمایشی یکی از حوزه‌های برگزاری آزمون وکالت در استان بوشهر (دانشگاه خلیج فارس)، به سازمان سنجش برای بازپرداخت هزینه ثبت‌نام یک هفته مهلت تعیین کرد و خواستار جبران حقوق از دست رفته داوطلبان استان بوشهر شد.

بیشتر بخوانید:

بر اساس گزارشات قبلی مهدی مهرانگیز رئیس کل دادگستری استان بوشهر صبح روز جمعه ۳ شهریور به منظور نظارت بر روند برگزاری آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضاییه در دانشگاه خلیج فارس بوشهر به عنوان یکی از حوزه‌های امتحانی استان حاضر شد.

در این بازدید مشخص شد تمام سیستم‌های سرمایشی این حوزه امتحانی خراب و یا خاموش هستند و به دلیل گرما و میزان رطوبت هوا داوطلبان قدرت تمرکز بر پاسخگویی به سوالات آزمون را ندارند و این موضوع موجب اعتراض داوطلبان شده بود.

پیرو این موضوع؛ مهرانگیز رییس کل دادگستری استان بوشهر با ارسال نامه‌ای به رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور دستورات لازم برای جبران خسارات وارده به داوطلبین آزمون وکالت در حوزه امتحانی دانشگاه خلیج را صادر کرد.

دانشگاه خلیج فارس امکان برگزاری هیچ آزمونی را بدون تایید کارشناس رسمی دادگستری ندارد

براساس نامه رییس کل دادگستری استان بوشهر به رئیس سازمان سنجش، دانشگاه خلیج فارس امکان برگزاری هیچ آزمونی را بدون تایید کارشناس رسمی دادگستری مبنی بر سالم بودن سیستم سرمایشی ندارد.

همچنین رییس کل دادگستری استان بوشهر دستور داد حداکثر ظرف مدت یک هفته تمام هزینه‌های ثبت‌نام و برگزاری آزمون که از داوطلبین اخذ شده بود به حساب آن‌ها واریز شود و تمام حقوق از دست رفته داوطلبین جبران شود.

در صورتی که پول داوطلبان به حساب آن‌ها واریز نشود حسب مقررات قانونی با شخص رییس سازمان سنجش برخورد خواهد کرد

رییس کل دادگستری استان بوشهر در نامه خود عنوان کرده است در صورتی که پول داوطلبان به حساب آن‌ها واریز نشود حسب مقررات قانونی با شخص رییس سازمان سنجش برخورد خواهد کرد.

گفتنی است در راستای حفظ حقوق عامه و با دستور قضایی برای رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر و معاون این دانشگاه پرونده کیفری تشکیل شده است.

منبع: میزان

‫۳ دیدگاه ها

  1. به این میگن اقتدار، نه اینکه تو حوزه بروجرد وقتی میگی کولر کار نمیکنه ، بهت میگن باید از الان سختی بکشی و آدم نمیمیره دو ساعت تو گرما معمولی باشه.

  2. دوستان من شخصا تجربه آزمون وکالت رو داشتم و میدونم چه فشاری بر روح و روان داوطلب حاکمه، حالا یه سهل انگاری مسئولیت گریزانه و منجر به نامطلوب شدن فضای محل برگزاری ناخواسته به دنیایی از فشار و استرس داوطلب افزودن،اصلا قابل قبول نیست..به این فکر میکنم اگر جناب مهرانگیز رئیس محترم دادگستری شخصا در محل حاضر نمیشدن،آیا بازم اینگونه از تضییع مسلم حقوق داوطلبین دفاع میشد؟؟ قطعا ای بسا موضوع از اساس گردن گرفته نمیشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا