اخبار اسکودا

منشور اخلاق حرفه‌ای در اسکودا تهیه خواهد شد

وکلاپرس- کارگروهی جهت تنظیم و تهیه مصادیق اخلاق حرفه‌ای با الهام از منابع داخلی و خارجی در چهارمین جلسه کارگروه نظارت اسکودا تشکیل شده است.

به گزارش وکلاپرس به نقل از روابط عمومی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران، در جلسه کارگروه نظارت اسکودا، اعضا بر تدوین اصول اخلاق حرفه‌ای تأکید کردند و تنظیم چنین سندی را بر تقویت استقلال کانون‌های وکلای دادگستری مؤثر دانستند.

سابقه تدوین منشور اخلاق حرفه‌ای توسط کانون وکلای مرکز

پیش از این و در تیر ماه سال ۹۹، اعضای هیات مدیره دوره سی ام کانون وکلای دادگستری مرکز منشور اخلاق حرفه‌ای وکالت را در ۸ ماده (همراه با بندهای متعدد) به تصویب رساندند.

 ارتباط وکیل با موکل، ارتباط با محاکم دادگستری، ارتباط به سایر وکلای دادگستری و تعامل با کانون وکلای دادگستری از جمله مواد تشکیل دهنده منشور اخلاق حرفه‌ای کانون وکلای مرکز است.

در این جلسه موضوع «منشور اخلاق حرفه‌ای» و ضرورت تدوین اصول اخلاق حرفه‌ای توسط اعضا نقد و بررسی شد و کارگروهی متشکل از ۹ عضو از کانون‌های وکلای مختلف جهت تنظیم و تهیه مصادیق اخلاق حرفه‌ای با الهام از منابع داخلی و خارجی تشکیل شد.

گزارش کارگروه نظارت اسکودا

در گزارش اسکودا آمده است:

روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۰/۱۱/۳ چهارمین جلسه کارگروه نظارت اسکودا با حضور اعضا و مهمان‌ها به‌صورت حضوری و برخط از ساعت ۱۳ با دستور جلسات:

  • ۱. منشور اخلاق حرفه‌ای؛
  • ۲. روش‌های پیشگیری از وقوع تخلفات انتظامی برگزار شد.

در ابتدای جلسه ضمن تبریک به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) اولین دستور جلسه با موضوع «منشور اخلاق حرفه‌ای» و ضرورت تدوین اصول اخلاق حرفه‌ای توسط اعضا نقد و بررسی شد.

اعضا بیان داشتند تدوین اصول اخلاق حرفه‌ای برای هر نهادی لازم و خصوصاً برای نهاد وکالت ضروری و موجب تقویت استقلال کانون‌های وکلای دادگستری خواهد شد. بنابراین، تصمیم گرفته شد کارگروهی جهت تنظیم و تهیه مصادیق اخلاق حرفه‌ای با الهام از منابع داخلی و خارجی تشکیل شود و در جلسه بعدی گزارشی از اقدامات انجام‌شده را ارائه نمایند. در ادامه از بین اعضا، ۹ کانون جهت اقدامات فوق انتخاب شدند.

دستور جلسه «روش‌های پیشگیری از تخلفات انتظامی» به علت طولانی‌شدن، به جلسه آتی کارگروه موکول شد.

منبع: روابط عمومی اسکودا

خرید آنلاین کتاب حقوقی و وکالت و قوانین و کتب کاربردی حقوق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا