اخبارویژه

محسنی‌اژه‌ای: ضرورتی ندارد هنگام جلب برای همه متهمین از دست‌بند استفاده کرد

وکلاپرس ـ محسنی اژه‌ای در دیدار امروز با اعضای شورای عالی قضایی درباره استفاده از دست‌بند و پابند تذکراتی داد و از معاونت حقوقی خواست دستورالعملی در این زمینه تهیه کند.

به گزارش وکلاپرس، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در نشست امروز (دوشنبه ۱۵ فروردین) شورای عالی قوه قضاییه با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، این ماه را یک فرصت استثنایی برای بهره‌مندی از تفضلات الهی دانست.

محسنی‌اژه‌ای در جلسه امروز شورای عالی قوه قضاییه با اشاره به دستور سال گذشته خود مبنی بر چگونگی استفاده از دستبند و پابند هنگام جلب یا انتقال متهمین و محکومین، به معاونت حقوقی قوه قضاییه دستور داد تا در اسرع وقت با همکاری سایر بخش‌های قضایی و لحاظ همه قوانین و مقررات موجود، نسبت به تدوین دستورالعملی جهت ضابطه‌مندی بیشتر مقوله استفاده از دستبند و پابند برای جلب متهمین و انتقال محکومین از زندان به دادسرا یا دادگاه اقدام کند.

رئیس قوه قضاییه متذکر شد که دستور صادر شده در سال گذشته مبنی بر نحوه استفاده از دستبند و پابند در قبال متهمین و محکومین به صورت کامل و جامع از سوی ضابطین و سایر بخش‌های قضایی اجرایی نشد.

وی افزود: باید توجه داشت که ضرورتی ندارد برای همه متهمین هنگام جلب در مقابل چشمان خانواده یا همکاران و یا همچنین انتقال محکومان از زندان به مراجع قضایی از دست‌بند و پابند استفاده کرد مگر آنکه این افراد از مجرمان خطرناک باشند.

منبع: میزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا