اخبار کانون هاویژه

متاسفانه اقدامات و تلاش‌های وکلا در پیشگیری از بروز دعاوی جزو آمارها به حساب نمی‌آید

وکلاپرس- رییس کانون وکلای اردبیل در نشستی با گلایه از جوسازی های غیرمنصفانه‌ علیه وکلا برای مناظره با مسئولین قوه قضاییه و دادگستری در این خصوص اعلام آمادگی کرد.

به گزارش وکلاپرس، وکیل پیشکسوت رضا زرعی، رییس کانون وکلای اردبیل، در نشستی با حضور رسانه‌ها و وکلای این کانون که روز گذشته (۱۰ آبان) برگزار شد مباحثی پیرامون وظایف کانون های وکلا در مورد مشکلات مردم و نقش صدا و سیما در این زمینه بیان کرد.

بیشتر بخوانید: اعتراض اسکودا به رییس صدا و سیما در خصوص ارائه آمار نادرست درباره طرح تسهیل کسب و کار

۵۰۰ وکیل و ۱۰۰ کارآموز در کانون وکلای اردبیل

 رییس کانون وکلای اردبیل در این نشست درباره تعداد وکلا و کارآموزان اعلام کرد: ۵۰۰ وکیل عضو کانون اردبیل هستند و ۱۰۰ نفر کارآموز نیز در این مجموعه مشغول فعالیت بوده و تلاششان بر این است تا مدافع حق و حقوق مردم و گروه‌های مختلف باشند.

بیشتر بخوانید: دادستان و قضات دادگاه انتظامی کانون وکلای اردبیل مشخص شدند

وی به افزایش هزینه دادرسی از ۱.۵ درصد به چهار درصد توسط قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: افزایش هزینه دادرسی هیچ نفعی برای وکلا ندارد و این مبلغ به حساب قوه قضائیه واریز می‌شود و در آن تخفیفی قائل نشده و به صورت دقیق مورد محاسبه قرار می‌گیرد.

وکیل رضا زرعی تصریح کرد: مردم نباید این مبلغ پرداختی را به حساب وکلا بگذارند در حالی که وکلا با کمترین دریافتی از پرونده‌ها سعی می‌کنند تا در جهت حفظ آبرو و احقاق حق افراد گام‌های مؤثری را بردارند.

دولت از بابت وکالت تسخیری و معاضدتی ریالی به وکلا پرداخت نمی‌کند

زرعی درباره فعالیت کانون وکلا در ارتباط با خدمات وکالت تسخیری و معاضدتی گفت: در قانون برای افراد فاقد تمکن مالی پیش‌بینی انتخاب وکیل به صورت معاضدتی در نظر گرفته شده اما در وکالت تسخیری منابع مالی مورد هدف نیست بلکه الزام به انتخاب وکیل در بررسی پرونده از سوی قاضی است.

بیشت بخوانید: تفاهم نامه ۵ ساله بهزیستی و اسکودا؛ افزایش خدمات معاضدتی به مددجویان

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: دولت از بابت وکالت تسخیری و معاضدتی ریالی را به وکلا پرداخت نمی‌کند و از این بابت برخی جوسازی‌های غیرمنصفانه‌ای را علیه وکلا شاهد هستیم که بنده آمادگی مناظره با مسئولان قوه قضائیه و دادگستری را در استان دارم.

متاسفانه اقدامات پیشگیرانه وکلا در جلوگیری از بروز دعاوی جزو آمارها به حساب نمی‌آید

رییس کانون وکلای اردبیل اضافه کرد: وکلا به هیچ وجه به پرونده‌ها نتیجه‌گرا و با نگاه مادی نمی‌نگرند؛ بلکه سعی و تلاششان بر این است تا دفاع جانانه‌ای را از افراد محق انجام داده و به نوعی حیثیت افراد را حفظ کنند و مدافع حق و حقوق طرفین دعوا باشند.

وی بیان کرد: ما در کانون نسبت به ارائه مشاوره، اقدامات پیشگیرانه و همچنین برقراری صلح تلاش می‌کنیم ولی به هیچ وجه فعالیت وکلا در این زمینه جز آمارها به حساب نمی‌آید.

صدا و سیما و رسانه‌هابه جای تخریب وکیل مدافع حق و حقوق وکلا باشند.

زرعی ضرورت فرهنگ سازی در حوزه وکالت و مراجعه به وکیل را به عنوان امین و فرد مورد اعتماد یادآور شد و ادامه داد: بارها ما از طریق وکلا مشاوره‌هایی را برای زوجین انجام دادیم تا مانع از رخداد طلاق شده و در این زمینه بهتر است صدا و سیما و رسانه‌ها نیز به جای تخریب وکیل و مخدوش کردن چهره آنها همواره مدافع حق و حقوق وکلا باشند.

بیشتر بخوانید: صدا و سیما در نفرت پراکنی علیه وکلا ید طولایی دارد

وی به فعالیت ۱۴ ساله کانون وکلای استان اشاره کرد و گفت: در همه زمینه‌ها کانون با یک ترکیب پنج نفره در استان‌ها سعی دارد تا فعالیت‌های انجام شده را اعم از وکالت عمومی و خصوصی انجام داده و در ارتقا فعالیت‌ها نقش‌آفرینی کنند.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا