اخبار مجلس شورای اسلامیویژه

لایحه برنامه هفتم توسعه ؛ نمایندگان برای توقف بررسی گزارش کمیسیون تلفیق به قالیباف نامه نوشتند

تعداد امضا کنندگان نامه مشخص نشده است.

وکلاپرس- عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی از نامه نمایندگان به قالیباف در راستای توقف روند بررسی لایحه هفتم برنامه در صحن مجلس خبر داد و گفت: باید لایحه به کمیسیون تلفیق باز گردد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از ایرنا، علی بابایی کارنامی عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه به مصوبات این کمیسیون دست برده و در گزارش نهایی خود که بنا است در صحن مجلس مورد رسیدگی قرار گیرد تغییراتی را ایجاد کرده است.

وی افزود: بنده گزارش کمیسیون تلفیق درباره برنامه هفتم توسعه را قبول ندارم و به نظر من این گزارش نمی‌تواند پاسخگوی مطالبات و دغدغه‌های مردم در طول اجرای برنامه هفتم توسعه باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: گزارش کمیسیون تلفیق نمی‌تواند نیازهای و مشکلات مردم در حوزه مسائل معیشتی، مسائل اجتماعی، بهداشت و درمان، مسکن، سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی را رفع کند و پاسخگوی نیازها در این حوزه‌ها و همچنین بخش‌های دیگر باشد.

توقف در رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق

بابایی خاطرنشان کرد: نمایندگان در نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس خواستار توقف در رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق درباره لایحه برنامه هفتم شده‌اند.

وی افزود: در این نامه آمده است باید روند رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق درباره لایحه برنامه هفتم توسعه در صحن مجلس متوقف و گزارش برای رسیدگی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع شود.

بیشتر بخوانید:

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: در این نامه آمده که قانون برنامه ششم توسعه تا پایان سال تمدید شود تا برنامه هفتم با دقت مورد رسیدگی قرار گیرد و اشکالات آن برطرف شود.

بابایی خاطرنشان کرد: گزارش کمیسیون تلفیق درباره برنامه هفتم توسعه را قبول ندارم و نامه نمایندگان به رئیس مجلس برای توقف رسیدگی گزارش کمیسیون تلفیق درباره لایحه برنامه هفتم را نیز امضا کرده‌ام.

در متن گزارش نهایی کمیسیون تلفیق احکامی گنجانده شده که اصلاً در صحن کمیسیون مورد رسیدگی قرار نگرفته

 لایحه برنامه هفتم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران روز ۲۸ خرداد سال ۱۴۰۲ تقدیم مجلس و بررسی آن در کمیسیون تلفیق به ریاست عزیزی نماینده مردم کرمانشاه از ۱۷ تیر آغاز شد؛ هفتم شهریور ماه جاری هم زنگنه سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم از پایان بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه در این کمیسیون خبر داده بود.

پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه گزارش کمیسیون تلفیق درباره لایحه برنامه هفتم توسعه دارای ایرادات فراوانی‌ است و با اصول ۷۵ و ۸۵ و ۱۱۰ قانون اساسی مغایرت دارد، خاطرنشان کرد: در متن گزارش نهایی کمیسیون تلفیق احکامی گنجانده شده که اصلاً در صحن کمیسیون مورد رسیدگی قرار نگرفته و برخی احکام که در کمیسیون به تصویب رسیده نیز در گزارش نهایی حذف شده است.

بیشتر بخوانید:

وی با تأکید بر اینکه برخی احکام مصوب کمیسیون جنبه بودجه‌ای داشته و فاقد ماهیت برنامه‌ای‌ست، متذکر شد: واقعیت این است که گزارش کمیسیون تلفیق با لایحه دولت بسیار تفاوت‌ دارد و قطعاً دولت در اجرای آن با چالش‌های فراوانی مواجه خواهد شد که این مسأله مورد گلایه دولت هم هست.

منبع: ایرنا

‫۳ دیدگاه ها

  1. از مجلس می خواهیم شروع برنامه هفتم و الحاقات آن را که در کمیسیون تلفیق به درستی تصویب شد، ابتدای مهرماه امسال ابلاغ کند و نگذارد نماینده نماها برنامه ششم را برای چندمین بار تمدید کنند. این نماینده نماها در برابر کمیسیون تلفیق که فشرده قوانین مردمی تصویب کرد و همچنین در مقابل جانبازان سینه سپر کرده اند. شاید از رای مردم نا امید شده اند و به دنبال کسب مقام اند.

    1. آقای ناشناس کجای کاری بنده ی خدا!!!!!! برنامه ی هفتم فقط در کمیسیون تلفیق بررسی شده باید در صحن علنی مجلس بررسی شه …. و در صورت تصویب باید بره شورای نگهبان. و در صورت تایید شورای نگهبان و تنفیذ ریس جمهور ابلاع خواهد شد…. از کی تا حالا با بررسی کمیسیون تلفیق یه برنامه قانون می شه و ابلاغ می شه !!!!!! ؟؟؟ ….

  2. آیا واقعا صحت داره که رشته حقوق ثبتی در دانشگاه آزاد اسلامی باید بشوند فقه و مبانی حقوق اسلامی واقعا چرا برای امتحان قوانین ثبتی تاکید بر شاخه علم الهیات و حقوق اسلامی ها دارند و در واقعه خیلی بین علوم حقوقی برای مشاغل فاصله می گذارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا