اخبار مجلس شورای اسلامی

قالیباف: مهم ترین اقدام مجلس یازدهم در حوزه تولید و اشتغال، تصویب قانون تسهیل صدور مجوز های کسب و کار بوده است

وکلاپرس- محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز مجلس در نطق پیش از دستور خود، قانون تسهیل صدور مجوز های کسب و کار را مهم‌ترین اقدام مجلس یازدهم در حوزه تولید و اشتغال دانست.

به گزارش وکلاپرس به نقل از خانه ملت، جلسه علنی مجلس شورای اسلامی امروز مورخ ۱۱ اردیبهشت ماه، ساعت ۸ صبح  با سخنرانی محمد باقر قالیباف به عنوان ریاست مجلس یازدهم آغاز شد.

 محمدباقر قالیباف در در نطق پیش از دستور خود در خصوص اقدامات و مصوبه های مجلس در دوره یازدهم سخن گفت و مهم‌ترین اقدام مجلس یازدهم را رفع انحصار از مجوزهای کسب و کار و شکستن قلم‌های طلایی با تصویب قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار دانست.

قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار به دوران رانت‌های صنفی پایان داد

رئیس مجلس شورای با تبریک روز جهانی کار و کارگر به تمام کارگران گفت: مجلس یازدهم کارنامه درخشانی در حوزه حمایت از تولید و اشتغال دارد و قوانین مهمی در این باره به تصویب رسیده که مهم‌ترین اقدام مجلس یازدهم در این حوزه رفع انحصار از مجوزهای کسب و کار و شکستن قلم‌های طلایی با تصویب قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار بود که به دوران تاریک رانت‌های صنفی پایان داد.

وی ادامه داد: تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان نیز به عقب ماندن نظام قانون‌گذاری از نیازهای زیست بوم فناوری کشور پایان داد. به گفته معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری قانون تولید جهش تولید دانش بنیان تاکنون منجر به ۱.۳ میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی شده است.

بیشتر بخوانید:

قانون جهش تولید دانش بنیان؛یکی از سه قانون راهبردی مجلس یازدهم

وی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب قانون جهش تولید دانش بنیان را یکی از سه قانون راهبردی مصوب مجلس یازدهم دانستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب قانون مالکیت فکری و قانون حمایت از صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی و معافیت‌های مالیاتی بر کسب و کارهای خرد و تصویب قانون مالیات بر سوداگری برای هزینه‌دار کردن فعالیت‌های اقتصادی غیرمولد و در نهایت اختصاص منابع تبصره ۱۸ بودجه برای ایجاد اشتغال به خود استان‌ها از دیگر عناصر ریل‌گذاری مجلس در موضوع تولید و اشتغال است. در صورت اجرای درست و دقیق، این قوانین به بهبود فضای کسب و کار در کشور و رونق تولید منجر می‌شود.

منبع:خانه ملت

‫۴ دیدگاه ها

  1. واقعا هم همینطور هست یکی که از بهترین و مهم ترین اقدامات مجلس یازدهم تصویب قانون ارزشمند تسهیل مجوز کسب کار است که بنیان انحصار وانحصارگری را شکست وفقط امیدوارم نظارت ها بر اجرا این قانون ارزشمند با دقت انجام شده که مبادا کس یا نهادی از اجرا آن خودداری یا سر‌‌یچی کند و با متخلفان برابر قانون برخورد لازم صورت گیرد.

  2. ثمره این قانون نا میمون چند سال دیگر مشخص خواهد شد همین دانشجویان وپشت ازمون مانده ها که خیلی هستند چند سال دیگر دعاگوی شما خواهند بود

  3. اقای قالیباف خبر از قیمت دلار و قیمت سکه دارید!!!!!!!آقای قالیباف این همه وعده به مردم دادید اومدیم جهش اقتصادی کنیم…. حالا می گید کار تاپ و ارزشمند مون طرح تسهیله…. شما برو اقتصاد کلان مملکت درست کن قیمت دلار ثابت نگه دار جزئیات درست می شه…. نه این که بیای به جزئیات که مجوز کسب و کار بچسبی و بعد اقتصاد کلان فراموش کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا