اخبار کانون هاویژه

صدور آنلاین گواهی مفاصا حساب مالیاتی در کانون وکلای دادگستری یزد

وکلاپرس- کانون وکلای دادگستری یزد از سیستمی شدن گواهی مفاصا حساب دارایی (ماده ۱۸۶) در این کانون خبر داد.

به گزارش وکلاپرس کانون وکلای دادگستری یزد به عنوان اولین کانون در سراسر کشور موفق به کسب مجوز صدور و تمدید پروانه (API) شده است.

بر این اساس وکلا و کارآموزان این کانون می توانند مفاصا حساب دارایی (ماده ۱۸۶) خود را به صورت سیستمی  از کانون دریافت کنند.

بیشتر بخوانید:

کانون وکلای دادگستری یزد در اطلاعیه ای اعلام کرد:

به گزارش مسئول واحد انفورماتیک کانون وکلای دادگستری استان یزد جناب آقای مهندس امید ابوئی، با پیگیری های صورت گرفته توسط هیات مدیره دوره چهارم و واحد انفورماتیک اولین گواهی موضوع ماده ۱۸۶ قانون مالیات های مستقیم برای احد از همکاران محترم وکیل صادر شد و وکلا و کارآموزان گرامی می‌توانند از تاریخ ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ با مراجعه به واحد انفورماتیک کانون مفاصا حساب دارایی (ماده ۱۸۶) خود را به صورت سیستمی دریافت نمایند.

لازم به ذکر است کانون وکلای دادگستری استان یزد به عنوان اولین کانون در سراسر کشور موفق به کسب مجوز صدور و تمدید پروانه (API) شده است که این امر مبارک را خدمت همکاران گرامی تبریک عرض می نمایم.

تبصره ۱ ماده ۱۸۶ قانون مالیات های مستقیم، مقرر می دارد:

تبصره ۱- اعطای تسهیلات بانکی به اشخاص حقوقی و همچنین صاحبان مشاغل از طرف بانکها و سایر مؤسسات اعتباری منوط به اخذ گواهی‌های ‌ذیل خواهد بود:

  • ۱ – گواهی پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی قطعی شده.
  • ۲ – گواهی اداره امور مالیاتی مربوط مبنی بر وصول نسخه‌ای از صورت‌های مالی ارائه شده به بانکها و سایر مؤسسات اعتباری.

بر اساس ماده فوق الذکر، اخذ گواهی پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی قطعی مالیاتی، برای تمام اشخاص حقیقی و حقوقی خواستار تمدید پروانه کسب و کار یا کارت بازرگانی، همچنین، اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل متقاضی دریافت تسهیلات بانکی، ضروری است.

منبع: روابط عمومی کانون وکلای یزد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا