اخبار

توضیحات وکیل مجتهدزاده درخصوص شکایت جمعی از روزنامه نگاران از کیانوش جهانپور

وکلاپرس- یک وکیل دادگستری در واکنش به اظهارات کیانوش جهانپور ، سخنگوی سازمان غذا و دارو، اعلام کرد: به عنوان وظیفه مدنی از سخنگوی سازمان غذا و دارو شکایت کردیم و هفته آینده نیز به دادسرای فرهنگ و رسانه خواهیم رفت.

به گزارش وکلاپرس به نقل از ایلنا، سید علی مجتهدزاده، وکیل پایه یک دادگستری، در واکنش به اظهارات سخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام کرد: ما با جمع زیادی از خبرنگاران هم قدم شدیم و به عنوان وظیفه مدنی از سخنگوی سازمان غذا و دارو شکایت کردیم و هفته آینده نیز به دادسرای فرهنگ و رسانه خواهیم رفت.

بیشتر بخوانید: براساس مصوبه مجمع عمومی، صندوق حمایت وکلا مسئول پیگیری تهیه واکسن کرونا شد

کیانوش جهانپور در مظان اتهام است و باید پاسخگو باشد

وی در خصوص اظهارات اخیر سخنگوی سازمان غذا و دارو، اظهار کرد: در شرایطی که وضعیت کرونا در کشور وضعیت حادی است و بسیاری از مردم عزیزانشان را از دست داده‌ اند و بسیاری نیز نگران سالمندان هستند، با این وضعیت تزریق واکسن و با توجه به غیرقابل چشم‌ پوشی بودن اینکه اهمالی در زمینه تهیه واکسن صورت گرفته است، ما باید این اهمال‌ ها را بپذیریم و بپذیریم که جامعه دچار یأس و سرخوردگی است. عقل سلیم و انصاف هم حکم می‌ کند که در این شرایط کسانی که مسئولیت مستقیم دارند، هم عذرخواه مردم باشند و هم افکار عمومی را آرام کنند.

مجتهدزاده افزود: متاسفانه اخیرا شاهد بودیم یکی از آقایان که سابقه بسیار بدی در این زمینه دارد یعنی چندین بار قبل هم چندین مورد توهین به منتقدان داشته‌ اند، مطالب را مطرح کرده که مایه تاسف است. متاسفانه ایشان سخنگوی سازمان غذا و دارو هم هستند و یکی از اشخاصی است که در مظان اتهام است و باید پاسخگو باشد. اما می‌ بینیم طلبکار مردم است و توهین می‌ کند و قطعا اگر چنین رفتاری در هر کشوری صورت می‌ گرفت، این شخص را برکنار می‌ کردند و محاکمه می‌ کردند اما متاسفانه در ایران می‌ بینیم که هیچ‌ گونه برخوردی با این افراد صورت نمی‌ گیرد.

او با بیان اینکه مسئولیت کار این شخص با وزیر بهداشت و رییس دولت است، گفت: اگر چندین بار قبل که این شخص بی‌ حرمتی کرد، با وی برخورد جدی صورت می‌ گرفت، امروز به منتقدان ناسزا نمی‌ گفت. امیدواریم که دستگاه قضا به منظور اجرای عدالت و حفظ آرامش جامعه، برخورد معقولی انجام دهد.

بیشتر بخوانید: بررسی مختصر فقهی، حقوقی و اداری پدیده مذموم واکسن خواری

مجتهدزاده به توییت اخیر جهانپور اشاره کرد و گفت: این شخص در سازمان غذا و دارو مسئولیت دارد، اگر معتقد است که مافیایی وجود دارد، طبق وظیفه سازمانی خود باید به نهادهای نظارتی گزارش ارائه می‌ کردند. اگر گزارش نداده‌ اند، ترک فعل کرده‌ اند و این امکان وجود دارد که محاکمه شوند اما اگر برای فرافکنی چنینی اظهاراتی را می‌ گویند، اقدامی غیر اخلاقی‌ تر مرتکب شده‌ اند.

این وکیل دادگستری اضافه کرد: وقتی یک مقام مسئول حرفی را می‌ زند، قبل از آن باید گزارش قانونی ارائه کرده باشد؛ توییت را اشخاصی می‌ زنند که مسئولیتی ندارند. اینها تناقضاتی است که به نظر من ایشان برای فرافکنی و فرار از پاسخگویی چنین اظهاراتی را مطرح می‌ کنند.

به همین منظور کارزار #شکایت_از_جهانپور در پی توهین به منتقدین نظام توزیع واکسن از طرف روزنامه‌ نگاران و فعالین رسانه‌ ای تشکیل شده است و هم اکنون تا ثبت رسمی در دبیرخانه سازمان مخاطب ۳۳ درصد باقی مانده است.

گفتنی است اخیرا جهانپور توییتی منتشر کرد که با واکنش های بسیاری همراه شد. او در توییت خود نوشته بود:

منبع: ایلنا

خرید آنلاین کتاب حقوقی و وکالت و قوانین و کتب کاربردی حقوق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا